0 800 307 555
0 800 307 555

РФ запустить 2-гу нитку газопроводу в обхід України 8 жовтня


РФ запустить 2-гу нитку газопроводу в обхід України 8 жовтня

Запуск другої нитки "Північного потоку" заплановано на 8 жовтня.

Як повідомили в прес-службі Кремля, про це президент Росії Володимир Путін сказав у вівторок увечері в Cочі на спільній прес-конференції з президентом Сербії Томіславом Ніколічем.

"Ми закінчуємо вже роботу над другою ниткою "Північного потоку", і найближчим часом повинна вже відбутися фіксація того, що друга частина роботи виконана. На 8 жовтня ми запланували урочистий захід з пуску другої нитки газопроводу", - сказав В.Путін.

"Основні споживачі, як відомо, в Західній Європі", - додав він. При цьому президент РФ підкреслив, що потрібно зробити все, щоб не було ніяких складнощів і проблем з європейськими партнерами.

"Ми будемо до цього прагнути під час переговорного процесу", - заявив він.

У той же час, В.Путін завив, що Росія буде шукати можливості збуту своїх енергоносіїв на інших ринках.

"Я тільки зараз, будучи у Владивостоці, з багатьма азіатськими лідерами говорив на цю тему. Росію там чекають з нашими енергоносіями. Ми будемо займатися зрідженням газу в прискореному порядку, будемо пропонувати наші енергоносії на світових ринках", - сказав В.Путін.

При цьому він підкреслив, що Сербія - дуже вдало розташована європейська транзитна держава - може зіграти свою позитивну роль не тільки для себе самої, але і для партнерів і російських, і західноєвропейських.

У свою чергу, Т.Ніколіч зазначив, що планується до кінця року почати роботи на трасі газопроводу "Південний потік" протяжністю майже 400 кілометрів через територію Сербії.

Нагадаємо, офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов у вівторок на прес-конференції в Москві заявив, що "Газпром" має намір наростити постачання газу в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) до рівня поставок в Європу.

Довідка. "Північний потік" - новий маршрут експорту російського газу в Європу в обхід України. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає 1224 км.

Після виходу на проектну потужність обох ниток продуктивність "Північного потоку" складе 55 млрд куб. м газу на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua