305
Експерти поліпшили прогноз інфляції до 4,7%
Аналітики "ІНГ Банк Україна" поліпшили прогноз інфляції в 2012 році з 5,6% до 4,7%, після оприлюднення Державною службою статистики України індексу споживчих цін за серпень.
Про це повідомляється в щоденному огляді фінансових ринків, підготовленому аналітиками банку.
Аналітики зауважують, що на противагу консенсус-прогнозам, які передбачають в серпні прискорення інфляції (на 0,1% м/м) на тлі зростання глобальних цін на продовольство, індекс споживчих цін (ІСЦ) знову виявився негативним (-0,3%), що вивело рівень річної інфляції на нульовий показник.
На їхню думку, основним чинником уповільнення інфляції в серпні виступило сезонне зниження цін на продовольство (на 0,5% у місячному вираженні), тоді як зростання світових цін на зернові мало обмежений вплив на зростання внутрішніх цін на хлібопродукти (0,5%). "На нашу думку, до парламентських виборів значного зростання цін на продовольство відбуватися не буде, оскільки для збереження цінової стабільності уряд продовжує використовувати адміністративні механізми", - вважають в "ІНГ Банк Україна".
Водночас аналітики банку прогнозують прискорення інфляції в IV кварталі поточного року.
"Ми поліпшили наш прогноз з ІСЦ за підсумками року до 4,7%, при цьому в четвертому кварталі очікуємо прискорення інфляції", - говорять аналітики.
В Україні в серпні 2012 року в порівнянні з липнем 2012 споживчі ціни знизилися на 0,3%, проти серпня 2011 показник інфляції становив 0%.
Інфляція в січні-серпні 2012 року проти відповідного періоду 2011 року становила 0,9%, з початку 2012 р. (серпень 2012 року до грудня 2011 року) - дефляція 0,4%.
Довідка. Державний бюджет України на 2012 рік розрахований, виходячи з урядового прогнозу інфляції на рівні 7,9%.
У квітні Міжнародний валютний фонд покращив прогноз інфляції в Україні з 8,5% до 7,9% в поточному році (грудень до грудня), а пізніше повідомив про перегляд прогнозу до 7%. Інфляція в 2013 році очікується на рівні 5,9%.
У середині липня Світовий банк (СБ) знизив прогноз інфляції в 2012 році до 6,1% проти 9,4% грудневого прогнозу. У 2013 році СБ очікує інфляцію в Україні на рівні 9,5% (7,4%), у 2014 році - 5,9% (7,1%).
За прогнозами Standard & Poor's, інфляція в Україні в 2012 році становитиме 6%.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною
Також за темою
120 мільярдів: xAI Ілона Маска та інші компанії-гіганти залізли в борги через ШІ
Apple змушена платити на 230% більше за оперативну пам’ять у топових iPhone 17
Світові ринки заполонили китайські бензинові авто
Michelin представить розумні шини для контролю зносу
Найдешевший електрокар Європи отримав серйозні оновлення
Щодня до Starlink Ілона Маска додається 20 000 нових користувачів
