Міністерство охорони здоров'я "неефективно використало" майже 40 млн грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністерство охорони здоров'я "неефективно використало" майже 40 млн грн

325
Рахункова палата України встановила неефективне використання 38,5 млн грн з держбюджету при закупівлі витратних матеріалів та обладнання для медустанов в Полтавській, Сумській та Харківській областях.
"Колегія Рахункової палати розглянула звіт про результати аудиту ефективності використання коштів субвенцій з державного бюджету на придбання витратних матеріалів та медичного обладнання для закладів охорони здоров'я Полтавської, Сумської та Харківської областей і дійшла до висновку, що Міністерство охорони здоров'я та управління охорони здоров'я облдержадміністрацій названих областей у 2010-2011 роках не забезпечили належного управління коштами, що призвело до неефективного використання 38,5 млн грн (41% від загального обсягу спрямованих ресурсів)", - повідомляє прес-служба Рахункової палати в понеділок.
Згідно з повідомленням, МОЗ та обласні управління охорони здоров'я Полтавської, Сумської, Харківської областей недостатньо обґрунтовано визначали в 2010-2011 роках потребу в видах витратних матеріалів та обсяги їх закупівлі, а також їх пропорційне розподілення між медичними установами.
"В результаті, з одного боку, не задоволені потреби низки закладів охорони здоров'я в заявлених найменуваннях і обсягах витратних матеріалів, з іншого - створені значні наднормативні запаси витратних матеріалів (у Полтавській - на 2,6 млн грн, Сумській - 3,9 млн грн, Харківській області - 10,3 млн грн)", - повідомляє прес-служба.
В результаті аудиту встановлено, що в лікарнях Харківської області протягом півроку не використовується закуплене в 2011 році за кошти держбюджету рентгенівське обладнання вартістю 8,2 млн грн, оскільки постачальник не провів пусконалагоджувальні роботи. У зв'язку з цим, за даними Рахункової палати, 30 тис. відвідувачів 11 медустанов не змогли пройти рентген-обстеження на цьому апараті.
У прес-релізі повідомляється, що понад 6 місяців не розподіляються між закладами охорони здоров'я два апарати ультразвукової діагностики вартістю 0,6 млн грн. Також не використовуються 4 пересувні кабінети флюорографії загальною вартістю 5 млн грн (придбане обладнання не зареєстровано в органах ДАІ) і рентгенівський комплекс вартістю 0,7 млн грн, переданий районній лікарні селища Дворічна замість Харківської міської дитячої поліклініки №14.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас