768
Темпи зростання китайського експорту непокоять учасників ринку
За підсумками серпня профіцит торгового балансу Китаю показав зростання до $26,66 млрд євро, перевищивши показник минулого місяця.
Згідно з даними офіційної китайської статистики, в липні цього року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі Піднебесної становило $25,15 млрд. При цьому аналітики були налаштовані значно консервативніше, прогнозуючи спад профіциту торговельного балансу до $19,5 млрд.
Однак більша увага ринків виявилася прикута до даних з експорту. У серпні 2012 р. Китай відправив за кордон товарів на 2,7% більше в річному вирахуванні, хоча консенсус-прогнози говорили на користь зростання на 2,9%. У липні зростання експорту в КНР оцінювалося на рівні 1%.
У теорії спад експорт можна було б пояснити зростанням внутрішнього споживання в Китаї, однак проти цієї тенденції говорить раптовий і сильний спад імпорту. У заключний літній місяць значення показника скоротилося на 2,6%, в порівнянні з аналогічним значенням минулого року. Аналітики чекали упевненого зростання на 3,5%, однак цього не сталося. У липні зростання імпорту в Китай становило 4,7%.
Посадка буде жорсткою?
Той факт, що китайський експорт зростає менш ніж на 3% другий місяць поспіль, викликає серйозне занепокоєння на ринку. Олії у вогонь підливає і той факт, що імпорт в КНР вперше з 2009 р. скоротився на місяць, коли в країні не проходили жодні святкові заходи і не влаштовувалися вихідні.
Китай переживає спад споживання з боку своїх головних торговельних партнерів; європейська боргова криза та уповільнення зростання економіки Сполучених Штатів не дають Піднебесній можливості виправити стан національної економіки, опорою зростання якої традиційно служить експорт. У подібній ситуації китайська адміністрація все ближче підходить до запуску стимулюючих інструментів підтримки економіки. Експерти впевнені, що якщо цього не відбудеться, ВВП в поточному році ризикує просісти значно сильніше, ніж прогнозують ринки. Поки експерти чекають зростання ВВП в 2012 р. на 7,7%.
За матеріалами: Вєсті Економіка
Поділитися новиною