0 800 307 555
0 800 307 555

Китай купить у Росії 52 вертольоти за $600 млн


Китай купить у Росії 52 вертольоти за $600 млн

Росія підписала контракт з КНР на 600 млн доларів на постачання 52 багатофункціональних вертольотів Мі-171Е протягом двох років. Договір може бути розірваний після перших поставок, припускають експерти, опитані Комерсант FM. Вони вважають, що Китаю просто потрібні зразки для виготовлення власних копій.

Мі-171Е - багатофункціональний вертоліт, експортна версія глибоко модернізованої машини Мі-8. Призначений для перевезення до 37 пасажирів, транспортування вантажів до 4 тонн, пошуково-рятувальних операцій, протипожежних робіт і патрулювання. Максимальна швидкість польоту - 250 км/год, дальність польоту - 1065 км. Входить до числа 100 кращих товарів Росії 2010 року. Крім Росії, версії вертольота експлуатуються в Азербайджані, Чехії, Казахстані, Хорватії, Аргентині, Перу та Кенії.

Перші вісім вертольотів російська сторона повинна поставити до Китаю вже до кінця цього року. Однак контракт на цьому може і закінчитися, вважають деякі експерти. КНР потрібні зразки для власного виробництва Мі-171, відзначив гендиректор асоціації цивільної авіації "Авіапорт" Віктор Горбачов.

"Копіювання з подальшою відмовою від решти техніки з виплатою якоїсь неустойки. Ми ж не знаємо, це комерційні питання. Стандартний відсоток десь у межах 15-20%", - відзначає він.

З іншого боку, початкова партія вертольотів занадто велика для подальшої відмови від неї, вважають фахівці. Китай може реально закуповувати машини для сільськогосподарських і вахтових робіт. Для повноцінного виробництва Мі-171 декількох зразків буде недостатньо, упевнений голова редакційної ради журналу "Авіатранспортний огляд" Олексій Комаров.

"Для мети копіювання недостатньо мати просто готовий зразок, два, три або чотири. Для цього краще мати ліцензію, як вони зробили з ліцензією на Су-27 у себе на підприємствах. Освоїли ліцензію, а потім і власне виробництво", - говорить він.

Однак, крім потреб власного господарства, Пекін може спробувати і заробити на використанні вертольотів, вважають фахівці. Наприклад, надати отримані машини на заявки ООН щодо поставок вантажів в африканських країнах, і тим самим за рахунок демпінгу відібрати ринок у Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:NEWSru.com
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua