0 800 307 555
0 800 307 555

Японія планує вдвічі знизити частку атома в енергобалансі до 2030 року


Японія планує вдвічі знизити частку атома в енергобалансі до 2030 року

Уряд Японії може ухвалити рішення про зниження частки вироблення АЕС в енергобалансі країни в два рази до 2030 року - з майже 30% до 15%.

Як повідомляє агентство Kyodo, у розпорядженні якого опинився проект нової енергополітики Японії, скоротити частку мирного атома до 15% вдасться шляхом обмеження терміну експлуатації діючих реакторів 40 роками і заборони будівництва нових атомних потужностей.

Однак в проекті не уточнюється, до якого року атомна енергія зовсім зникне з енергобалансу країни через пропоновані обмеження. Це питання вимагає подальших обговорень уряду і правлячої партії, наголошується в проекті.

Схвалити остаточний варіант енергетичної політики Японія повинна на початку наступного тижня.

Як повідомлялося, всього уряд пропонував три варіанти вирішення долі атомної енергетики в Японії: повністю відмовитися від мирного атома до 2030 року, довести його частку до 15% до 2030 року або залишити майже на колишньому рівні - 20-25%.

На даний момент Японія має більше 50 атомних енергоблоків, потужністю майже 50 ГВт, більшість з яких в даний момент зупинені. До аварії на АЕС "Фукусіма", через яку уряд Японії вирішив переглянути свою політику відносно атомної енергії, країна мала плани наростити частку атомної енергії до 50% до 2030 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Інтерфакс-Україна
Опитування
В Контексті Finance.ua