0 800 307 555
0 800 307 555

Пологи у звичайному пологовому будинку коштують до 17 тисяч, а у приватній клініці - до 40,6 тисяч гривень


Пологи у звичайному пологовому будинку коштують до 17 тисяч, а у приватній клініці - до 40,6 тисяч гривень

Нині дорого не тільки підняти на ноги своїх дітей, для початку потрібно, щоб грошей вистачило їх ще й народити. Розцінки в пологових будинках ще ті! Цукерками та квітами, як у старих радянських кіно показують, уже не відбудешся. "Сегодня" розбиралася, у скільки ж обійдеться українцям народження дитини. Так, майбутні батьки вважають нормою заздалегідь домовлятися з лікарем, обумовлюючи суму гонорару, щоб він приймав у них малюка.

Зазвичай у великих містах ця ціна коливається від $700 до $1000, а в маленьких достатньо $50. Крім того, потрібно ще розщедритися за палату, якщо хочеться з комфортом лежати (від 500 грн до 3 тис.), а на периферії взагалі доводиться іноді доплачувати за спільні пологи, тобто коли чоловік знаходиться поруч із дружиною під час появи на світ їхньої дитини. Партнерські пологи там не такі популярні, і за підтримку чоловіка потрібно доплатити до 500 грн (повний прейскурант - див. інфографіку нижче).

Мами, з якими ми поспілкувалися, кажуть, що "дають на лапу" лікарям за порадою подруг, що вже народжували, і для перестраховки. Хоча це ще не гарантує, що пологи почнуться вчасно і "ваш" лікар встигне їх прийняти. Тоді він не зможе "відпрацювати" гонорар, а заплатити все ж доведеться. А ось деякі жінки, які одного народжували, домовившись з лікарем, а іншого - безкоштовно, впевнені: медперсонал про всіх піклується однаково.

У МОЗ знають про те, що майбутні мами і тата платять у пологових будинках. "В Україні пологи безкоштовні! І жодній жінці в наших пологових будинках не відмовлять, - говорить нам головний акушер-гінеколог країни В'ячеслав Камінський. - При цьому ніхто не змушує платити медперсоналу або замовляти фотографії при виписці. Також ніхто не може засуджувати лікарів, медсестер або акушерок за те, що вони беруть подарунки від вдячних батьків. Не секрет, що у наших медиків зарплата мізерна. Приміром, акушерка отримує близько 1000 грн. І якщо матуся на знак вдячності, що та допомогла з'явитися на світ її дитині і доглядала за нею, подарує їй гроші, то чому акушерка повинна відмовлятися від них?". Але бувають і випадки прямого вимагання. Коли в пологовому будинку говорять: мовляв, не заплатите - не приймемо. Тут, за словами Камінського, вже потрібно звертатися до правоохоронців.

ЗА ЧОТИРИ РОКИ В УКРАЇНІ РОЗЦІНКИ НА ПОЛОГИ ВИРОСЛИ ВДВІЧІ

Як виросли ціни на пологи за кілька років, може порівняти киянка Тетяна Кур'ян, у якої ростуть 6-річний Ілля та 2-річна Настя. "До прикладу, коли була вагітна сином, пройти УЗД коштувало 50 гривень, а коли вже ходила за Настею - ціна зросла до 100. Також у два рази виросли і розцінки у лікарів. Так, з першою дитиною ми заплатили $350, а вже з другою $700. Акушерці окремо ми не платили ніколи. Припускаю, що лікарі вже ділилися з акушерками самі", - розповіла "Сьогодні" наша співрозмовниця.

Під час пологів дочки вони ще заплатили за окрему палату 700 грн (за 3 дні), але там були палати набагато дорожчі - до 3000 грн, де є додаткове ліжко для чоловіка. "Купували також необхідні речі для дитини, підгузки і більше ми ні за що не платили там. Тобто нам пологовий будинок обійшовся трохи більше 6400 грн, - говорить Тетяна. - Обидва рази пологи пройшли добре, ніяких претензій до медперсоналу не було - всі ввічливі та уважні. Але якщо виникали питання, то ми відразу зверталися до нашого лікаря. До речі, вона приходила відразу, на перший же поклик".

Заробити в пологовому будинку намагаються ще й під час виписки мами з дитиною. "Там так хитро зробили, що вийти на вулицю можна тільки минувши кімнату, де проводять урочисту виписку. Там організували цілу церемонію - вийшли проводжати медсестри, яких я навіть в очі не бачила, всі вітали. Ми навіть трохи розгубилися. Не попередивши, нас почали фотографувати і знімати відео. Можна, звичайно, потім від фото та відео відмовитися, нав'язувати їх ніхто не буде. Ми все ж таки купили пару фото по 25 грн. До речі, нам не довелося робити довідку про виписку, про все подбала наш лікар, мені залишилося тільки розписатися".

kiev

private

towns

Стулень Катерина

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:Сьогодні
Опитування
В Контексті Finance.ua