Як в Україні робиться тюремний бізнес — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як в Україні робиться тюремний бізнес

2937
Сьогодні київські тюремники урочисто відрапортують, що починають торгівлю овочами та крупами - в Кагарлику Київської області вони відкриють перший в Україні еко-магазин від зеків.
"У продажу будуть картопля, капуста, помідори, огірки, буряк, вирощені руками в'язнів і без хімії. Також будуть борошно, крупи, молочні продукти, м'ясо. Переймати досвід приїдуть начальники інших колоній, ціни - в два рази нижчі від ринкових. Магазин буде за межами колонії", - розповів "Сьогодні" прес-секретар Київського облуправління Держпенітенціарної служби Олександр Науменко.
ЗАРОБІТОК - ВІД 1 МЛН.
Тюремники кажуть, що виручені гроші йдуть на розвиток виробництва (закупівлю сировини), оплату комунальних послуг колонії і зарплату ув’язненим (в середньому по країні у зеків вона коливається від 400 до 1200 грн на місяць). Українські колонії продають товари, створені руками засуджених, в середньому на 1-2 млн грн на рік кожна. Найбільш ходовий - тротуарна плитка, контейнери для сміття, спецодяг, але є і винятки: труни, надгробки, дитячі санки, віники і мило. Деякі в'язниці пропонують сувеніри. Наприклад, Менська колонія, де сидить екс-голова МВС Юрій Луценко та інші колишні правоохоронці, рекламує гіпсові фігурки Будди і погруддя Тараса Шевченка, а Коломийська - сувенірні вітрильники і скриньки. Найпотужніші цехи - у в'язницях на сході країни. Наприклад, у Качанівській колонії, де до від'їзду в лікарню відбувала термін Юлія Тимошенко, раніше на продаж пропонували м'які іграшки у вигляді горил і собак (зараз шиють постільну білизну та спецодяг). Донецькі ув’язнені спеціалізуються на важкій промисловості.
"Робимо залізничні вагони, ковші для екскаваторів, водонапірні вежі, - говорить спікер донецьких пенітенціаріїв Антон Глушков. - На виробництві зайнято близько 30% працездатних ув'язнених, замовників шукаємо самі, у нас свій відділ маркетингу. У передовиках у нас макіївська колонія №32, де виробляють дерев'яні двері, меблі, не відстають і виправні центри (установи нестрогого режиму). Ув'язнені з таких центрів задіяні на підсобних роботах у підприємств-замовників, можуть мести вулиці". Сумські пенітенціарії нам розповіли, що торгують будками-зупинками, дерев'яними банями, збірними будинками і вогнегасниками. "А очисні фільтри для підприємств навіть відправляємо на експорт", - каже речник сумських тюремників Ганна Сидоренко.
ЕКСПЛУАТУЮТЬ
Тим часом захисник прав ув'язнених Дмитро Гройсман говорить, що праця ув'язнених в усіх колоніях оцінюється нечесно: "Дуже часто вони трудяться без засобів захисту і за 70 грн на місяць, тому що з їхньої зарплати багато вираховується".
Сєров Ігор
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас