Серед ТОП-500 компаній Східної Європи кожна 10-та українська — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Серед ТОП-500 компаній Східної Європи кожна 10-та українська

1232
50 українських компаній увійшли до рейтингу ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи, який вже шостий рік поспіль готують фахівці міжнародної аудиторської компанії Deloitte.
Як зазначається у повідомленні компанії, другий рік поспіль темпи зростання українських компаній значно перевищують показники компаній Центральної та Східної Європи.
Зокрема, зазначають аудитори, українські компанії, що ввійшли в рейтинг, продовжили позитивну тенденцію 2010 року, збільшивши свої доходи в середньому на 24%, що є дуже високим показником, порівняно з показниками інших країн, які взяли участь у дослідженні.
Для порівняння, зростання доходів 500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи в 2011 році в середньому склало 9,8%.
"Дані рейтингу вкотре підтверджують, що зростання або зниження доходів компаній залежить не стільки від економічного середовища, скільки від здатності їх керівників гнучко та вчасно реагувати на зміни умов і ухвалювати правильні рішення. Українські компанії пройшли дуже складний кризовий період у 2008 -2009 році, і ті, хто зміг встояти, отримали істотний запас міцності і навички лідерства", - відзначає керуючий партнер Deloitte Володимир Вахт.
За його словами, це означає, що український бізнес знаходиться в більшій готовності до турбулентності в економічному середовищі.
Разом з тим, дослідження показало, що сукупний дохід 500 провідних компаній регіону за підсумками року досяг рівня 2008 року, коли країни Центральної та Східної Європи ще не відчували впливу світової кризи.
Але, зазначають аудитори, незважаючи на зростання доходів, економічна картина, яка спостерігається при аналізі фінансових показників компаній регіону за 2011 рік, не виглядає занадто оптимістичною.
"Причина в тому, що середній рівень прибутковості компаній Центральної та Східної Європи за підсумками 2011 року знизився на 3,5%", - констатують в Deloitte.
З 50 українських компаній, що ввійшли в рейтинг, 42 компанії показали збільшення доходів. Тільки в Румунії, Естонії та Болгарії частка компаній, що продемонстрували в 2011 році зростання доходів, була вищою, ніж в Україні. До прикладу, в сусідній Польщі чверть компаній, які увійшли до рейтингу, за підсумками року знизили рівень доходів.
Примітно, що в десятці найбільших компаній за підсумками роботи в 2011 році опинилися дві державні компанії - державні Нафтогаз, Енергоринок та металургійний холдинг Метінвест, який підконтрольний найбагатшому українцю Рінату Ахметову.
Аудитори зазначають, що, завдяки зростанню доходів на 44,3%, Метінвест став найбільшою українською компанією, і 4-ю - у всьому регіоні Центральної та Східної Європи.
В цілому десятка найбільших компаній у рейтингу практично не змінилася: сім з десяти місць займають компанії, що працюють у сфері енергетики та ресурсів, дві компанії, що працюють у сфері промислового виробництва (Škoda Auto і Метінвест).
Решта - це оператор роздрібної торгівлі Jeronimo Martins і Lotos, яка стала єдиною компанією, що приєдналася до списку ТОП-10 (перемістившись з 11-го на 7-е місце). Перші три лідери у рейтингу залишаються незмінними - PKN Orlen, MOL і Skoda.
У своєму дослідженні аудитори вказали на той факт, що найбільш динамічно зростаючою галуззю в Україні в 2011 році стало "промислове виробництво". Компанії цього сектора показали зростання на 34%. "Споживчий бізнес і транспорт" показали зростання доходів на 24%, а компанії, що працюють у сфері "енергетики та ресурсів", на 20%.
Незважаючи на це, енергетичні компанії є лідерами за обсягом доходів: на 14 представлених у рейтингу компаній цієї галузі припадає 41% доходів всіх українських компаній.
У той же час, сектор ТМТ через високу конкуренцію та насиченість ринку другий рік поспіль демонструє дуже низькі результати. Через насиченість ринку компанії галузі в 2011 році знизили доходи на 1%.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас