0 800 307 555
0 800 307 555

У планах Європейського центрального банку - необмежене придбання держоблігацій проблемних країн


У планах Європейського центрального банку - необмежене придбання держоблігацій проблемних країн

Підготовлена головою Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі пропозиція включає необмежені придбання держоблігацій проблемних країн, повідомили агентству Bloomberg два чиновники ЦБ єврозони.

Інтервенція на боргових ринках буде "стерилізованою", тобто такою, яка не має впливу на грошовий обіг, що дозволить розвіяти страхи, що ЄЦБ "запустив друкарський верстат", відзначають джерела.

Згідно з планом М.Драгі, який, за інформацією Bloomberg, може бути під заголовком "Monetary Outright Transactions", ЄЦБ утримається від встановлення максимальних цільових показників прибутковості.

При цьому ЄЦБ зосередить зусилля винятково на держоблігаціях, а не на більш широкому спектрі активів. Що стосується терміновості паперів, то мова йде про коротко- і середньострокові бонди з періодом обігу до трьох років. Саме цей термін був названий головою Центробанку в понеділок на закритих слуханнях у Європарламенті.

За словами співрозмовників Bloomberg, керівники ЄЦБ, швидше за все, схвалять "план Драгі", оскільки на даний момент серйозні заперечення висловив тільки Бундесбанк. Однак відносини М.Драгі і голови німецького ЦБ Єнса Вайдмана залишаються невимушеними, і заперечення Бундесбанку пов'язані здебільшого з ризиками за планом викупу держоблігацій.

Для "стерилізації" проведених операцій з придбання держпаперів ЄЦБ виведе з обігу суми коштів рівні тим, які будуть витрачені на такі угоди.

Падіння євро змінилося зростанням після опублікування цих повідомлень, на 16:15 МСК євро піднявся до $1,2585 проти $1,2566 у вівторок і трохи більше $1,2550 до їх виходу. Європейські фондові ринки і ринки держборгу також перейшли до ралі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua