0 800 307 555
0 800 307 555

Експорт російського газу виріс вперше з початку року


Експорт російського газу виріс вперше з початку року

Експорт російського газу в далеке зарубіжжя в найслабшому місяці року серпні зріс - вперше з початку року, повідомляє галузева статистика.

До цього експорт падав дев'ять місяців поспіль - з грудня минулого року. У високосному лютому сума експорту виявилася вищою за рахунок додаткового дня, але в середньодобовому перерахунку зростання не вийшло.

Згідно з попередніми розрахунками Агентства газової інформації (АГІ) на основі даних ЦДУ ПЕК, у серпні 2012 року в далеке зарубіжжя було поставлено 9,67 млрд кубометрів газу, що на 6% (більше 550 млн кубометрів) вище, ніж за серпень минулого року.

Успіх серпня допоміг трохи скоротити сумарний програш в експорті з початку року: за 8 місяців експорт накопичив 92,53 млрд кубометрів, що на 9,3% (9,5 млрд кубометрів) менше, ніж за січень-серпень минулого року.

В останній тиждень місяця "Газпром" провів традиційний ремонт на газопроводі Ямал-Європа. У "Газпромі" говорили, що під час зупинки збільшиться постачання споживачам по газопроводу "Північний потік". А насправді за час 37-годинного відключення також були збільшені постачання газу через Україну, а також активно задіяні запаси газу в європейських сховищах. Незважаючи на тимчасове вибуття важливої транспортної артерії з роботи, в ці дні експорт не тільки не постраждав, а збільшився.

Всупереч мінливій ситуації з експортом видобуток газу "Газпрому" продовжив падіння: у серпні він знизився на 2,6% (870 млн кубометрів) - до 32 млрд кубометрів. З початку року падіння склало 5,6% (18,9 млрд кубометрів) - до 318 млрд кубометрів.

У серпні в російські сховища було закачано 6,6 млрд кубометрів після 6 млрд кубометрів у липні. З початку сезону закачування в сховища направлено 36,8 млрд кубометрів. Для досягнення цільового рівня оперативного запасу в сховищах (66,282 млрд. куб. м) залишається трохи більше місяця закачування за існуючих темпів.

Постачання газу на адресу "Нафтогазу України" в серпні склали 2,2 млрд кубометрів - трохи менше, ніж за липень (2,3 млрд кубометрів).

Офіційно виробничі підсумки серпня будуть опубліковані 2 вересня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Інтерфакс-Україна
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua