1894
Скандал у Гвінеї: робітники просять відібрати завод у російської корпорації
Гвінейські робітники звернулися до уряду країни з проханням скасувати угоду від 2006 року, в результаті якої "Русал" став власником глиноземного заводу Friguia. Про це заявив генеральний секретар найбільшої профспілки Гвінеї CNTG Амаду Діалло (Amadou Diallo).
У квітні цього року співробітники Friguia оголосили страйк. Робота на підприємстві, незважаючи на акцію протесту, продовжилася, а в "Русалі" запевнили, що страйк не вплине на фінансові показники компанії. Робітники вимагали підвищення мінімальної зарплати до 400 доларів на місяць та оплати медичного обслуговування. Про завершення акції протесту не повідомлялося.
В алюмінієвій компанії заявили 24 серпня, що вимоги профспілок не мають під собою законних підстав. "'Русал' був і залишається повноправним власником боксито-глиноземного комплексу Friguia, і ми будемо відстоювати свої права у законному порядку в міжнародних юридичних інстанціях. Ми висловлюємо надію, що уряд Республіки Гвінея діятиме відповідно до законів Гвінеї і принципів міжнародного права".
Завод Friguia перейшов під контроль "Русала" в 2006 році; вартість операції склала 19 мільйонів доларів. Через два роки влада зажадала доплатити за актив, а в разі відмови пригрозила націоналізацією. Після зміни влади в кінці 2008 року незалежні консультанти, за твердженнями нового президента країни Мусси Камари, оцінили завод в 257 мільйонів доларів. Уряд оскаржив угоду в суді, виграв справу, однак апеляційна інстанція повернула завод "Русалу".
Наступний голова держави Альфа Конде підтримав вимоги попередників; при ньому влада заявляла, що недоотримала за Friguia мільярд доларів. В кінці жовтня 2011 року гвінейці пообіцяли "не переслідувати друзів" і вирішувати всі спірні питання за столом переговорів.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною