Експерт: Українці відчують перші результати ЗВТ в рамках СНД вже через місяць


Експерт: Українці відчують перші результати ЗВТ в рамках СНД вже через місяць

Громадяни України відчують перші результати створення Зони вільної торгівлі в рамках СНД відразу після вступу в силу відповідного договору, який повинен відбутися через місяць. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав економічний експерт Віктор Суслов.

"Українці відчують наслідки дії цього договору вже після вступу в силу, а він вступить в силу через 30 днів після того, як документи про ратифікацію будуть представлені депозитарію, який збирає документацію від країн-членів СНД. Першими наслідками втілення в життя даного договору стане збільшення надходжень до бюджету більш ніж на 9,4 мільярда гривень, зростання валового внутрішнього продукту на 2,5%, а також поліпшення ситуації для багатьох галузей, серед яких - машинобудування, що має особливу важливість для України, яка випускає високотехнологічну продукцію, і річне зростання виробництва продукції машинобудування повинно перевищити 7%. Даний договір - це єдиний антикризовий захід, який українська влада змогла вжити за два роки своєї роботи", - зазначив В.Суслов.

Експерт зазначив, що договір про ЗВТ в рамках СНД передбачає скасування квот при здійсненні торгових операцій між країнами-підписантами.

"Даний документ передбачає відсутність будь-яких квот. Квоти передбачаються тільки по одній товарній позиції - мита на імпорт білого цукру. Але й Україна ввела аналогічні мита. Тому цей договір рівноправний і вигідний для України", - підкреслив він.

Разом з тим В.Суслов додав, що договір складений відповідно до правил СОТ. Досить позитивним моментом є підписання даного документа країнами-членами Митного союзу.

"В кожній статті договору про ЗВТ наголошується, що всі його положення втілюються відповідно до вимог Світової організації торгівлі і її стандартів. У той же час протиріч з правилами діяльності Митного союзу в цій угоді немає хоча б тому, що члени Митного союзу теж підписали цей договір і стануть учасниками договору про вільну торгівлю. Різниця лише в тому, що ціла низка експортних мит, які вводить Росія, діють тільки для країн, що не входять в Митний союз. Тому Україні вигідно стати членом Митного союзу. В такому випадку вона б отримала мільярди додаткових доходів у вигляді зниження цін на нафту, газ і метал".

Нагадаємо, 30 липня 2012 року Верховна Рада України ратифікувала договір про створення Зони вільної торгівлі з СНД. За відповідне рішення проголосували 260 народних депутатів. Відповідний договір підписаний на міжурядовому рівні в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua