1074
Олімпіада. Підсумки 31 липня
Вівторок ніяк не назвеш вдалим днем Олімпіади для української збірної. Про кваліфікаційні змагання говорити не будемо (хоча і тут далеко не все в порядку), а от з фіналами вийшла біда - тільки одне попадання, та й то з невдалим результатом. Вчора на Іграх були зовсім інші герої, в тому числі і внучка самої королеви Великобританії.
Розіграш медалей почали представники кінного спорту. Опівдні за київським часом стартували командні змагання в триборстві - комбіновані змагання, що вимагають від вершників і коней високого ступеня різносторонньої підготовки. Триборство включає в себе змагання з виїздки, польові випробування та подолання перешкод, в яких учасники протягом кількох днів виступають на одних і тих же конях. Виграє той, хто отримає найменше штрафних очок, і вчора це була команда Німеччини (повторили пекінський успіх), а Україна представлена не була.
В індивідуальних змаганнях переміг (друге "золото" за один день) німець Міхаель Джун, хоча до останнього на пальму першості претендувала шведка Сара Альготссон Остхольт. Одначе вона не впоралася, збила останню перешкоду й отримала кілька зайвих штрафних балів, що відкинуло красиву жінку на друге місце. Окремо відзначимо, що тут виступила Зара Філіпс - внучка британської вінценосної особи Єлизавети II, яка в підсумковому протоколі посіла восьме місце, а от у складі команди Великобританії до цього виграла "срібло".
У стендовій стрільби чоловіки змагалися на скиті, де другий раз поспіль олімпійським чемпіоном став американець Вінсент Хінкок, якому лише 23 роки. Якщо в Пекіні його перемога стала великою несподіванкою, то вчора в Лондоні він не дав засумніватися в своїй перевазі над конкурентами, встановивши олімпійські рекорди в кваліфікації (123) і в фіналі (148).
Розіграш першого комплекту нагород у гребному слаломі перетворився на дуель минулого з майбутнім. За перше місце до останнього сперечалися ветерани француз Тоні Естанже і словак Міхал Мартікан, але між ними вклинився молодий німець Сідеріс Тасіадіс. Таким чином, француз став триразовим чемпіоном Ігор, а словак завоював медаль на п'ятій (!) Олімпіаді поспіль.
У синхронних стрибках з вишки у жінок до вісімки претендентів на нагороди входив український дует, але стрибки у Юлії Прокопчук та Вікторії Потєхіної не задалися з першої спроби. У підсумку тільки восьме місце, чемпіонами взагалі без емоцій стали китаянки, друге місце за мексиканками, а "бронзу" ідеальним останнім стрибком вирвали канадки, які потім влаштували фестиваль емоцій.
Словенська дзюдоїстка Урска Золнір стала олімпійською чемпіонкою у ваговій категорії до 63 кг, кинувши на "вазарі" у фіналі китаянку Сю Лілі. У чоловіків дворазовий чемпіон світу південнокореєць Джае Бум Кім став олімпійським чемпіоном, перемігши у фіналі німця Оле Бішофа. Українець Артем Василенко виступив, м'яко кажучи, невдало. Він програв казаху Ісламу Бозбаєву в першому ж раунді, після чого Олімпіада для нашого співвітчизника завершилася.
Важкоатлетка Майя Манеза з Казахстану олімпійським рекордом у сумі двоборства не залишила жодних шансів для суперниць. Уже в ранзі олімпійської чемпіонки вона двічі штурмувала світовий рекорд, але невдало, навіть ледь не отримала травму, але знайшла в собі сили поклонитися і посміхнутися. У змаганнях чоловіків (до 69 кг) обійшлося без світових та олімпійських рекордів, а Лін Цінфен тільки закріпив Китай на першому місці медального заліку.
У головному, на думку деяких експертів, фіналі дня, а це була командна першість гімнасток, все пройшло без трагедій і протестів. Команда США виступила стабільно добре, Росія - не без помилок, Румунія - без традиційного дня себе шику (вони фінішували в такій послідовності). Зайвими виявилися китаянки, більшість з яких після оприлюднення підсумкових результатів плакали ридма.
"У нас дуже молода команда, у наших гімнасток все ще попереду, я в цьому впевнена. В індивідуальних видах наші дівчата повинні взяти реванш у американок. Афанасьєва наскільки могла - тягнула команду за собою і підтримувала її, але сама допустила помилку. В цьому немає нічого страшного, не треба плакати і лити сльози, головне посміхатися і намагатися викладатися до кінця. Олімпійське золото ніколи не буде надано на блюдечку, його потрібно завойовувати. У нас дуже витончена, красива і легка команда, і вона зможе домогтися багато", - ось так оптимістично прокоментувала поразку росіянок дворазова олімпійська чемпіонка Світлана Хоркіна.
У фехтуванні спалахнула нова зірка. Юний китаєць Лей Шеен завоював "золото" в індивідуальному турнірі рапіристів, здобувши вольову перемогу в фіналі над суперником з Єгипту.
Плавальний турнір, який, як і раніше, приковує особливу увагу любителів спорту в усьому світі, вчора перетнув екватор (16 комплектів нагород розіграно, стільки ж видів програми залишилося). В басейні не встановлено жодного світового рекорду, але нудно точно не було.
Американка Еллісон Шмітт виграла "золото" на 200-метрівці кролем з олімпійським рекордом, причому здалося, що й до світового рекорду їй було рукою подати (пливла в економному режимі), а от у другому фіналі плавального турніру сталася найгучніша сенсація дня. Південноафриканець Чед ле Клос переміг на коронній дистанції американця Майкла Фелпса (200 метрів батерфляєм), причому виграв на торканні, адже американець лідирував протягом усієї дистанції. Це 18 олімпійська нагорода для невдахи запливу, більше немає ні в кого на світі за всю історію Ігор. Китаянка Е Шівень за рахунок феноменального кроля виграла заплив на 200 метрів комплексом з новим олімпійським рекордом. Нагадаємо, що цій тепер уже дворазовій чемпіонці Лондона-2012 всього лише 16 років.
Чоловіча естафета 4х200 метрів вільним стилем була шансом для Раяна Лохте і Майка Фелпса реабілітуватися за всі попередні невдачі. Перший зробив відмінний заділ на першому етапі, останній фінішував з величезною перевагою над іншими і став 15-кратним (!) Олімпійським чемпіоном. Це просто божевілля якесь!
Ініціатором чергового допінгового скандалу став виконавчий директор Міжнародної асоціації тренерів з плавання Джон Леонард. В інтерв'ю британському виданню The Guardian фахівець з 45-річним стажем відверто сказав, що результати олімпійської чемпіонки в комплексному плаванні на дистанції 400 метрів Е Шівень дуже підозрілі. Він нагадав, що раніше такими "неймовірними" результатами відрізнялися спортсмени з НДР, а тепер - китайці. Останні 100 метрів переможного запливу 16-річна китаянка пропливла за 58,6 секунди, що перевершує результат, показаний у чоловічому фіналі даного виду програми олімпійським чемпіоном зі США Раяном Лохте!
"Всі ці супержінки згодом виявляються накачаними забороненими препаратами. Я не бачу нічого видатного в її успіху", - заявив Джон Леонард. Ясна річ, що тренери китайської збірної стали на захист геніальної підопічною, а вона сама небачений прогрес назвала результатом "наполегливої роботи і великої кількості тренувань, але ніяк не від вживання заборонених препаратів".
За матеріалами: sport.ua
Поділитися новиною