930
Точка зору: Очікування падіння курсу гривні приведе до зростання цін на імпортні товари
Негативні очікування, особливо очікування дестабілізації курсу гривні, призведуть до зростання цін на імпортовані товари та товари зі значною часткою імпортних складових. Особливо це стосується товарів тривалого користування, тобто автомобілів, побутової техніки, а також одягу та взуття. Про це в коментарі УНН сказав економічний експерт Олександр Жолудь.
Крім того, ця тенденція може торкнутися і паливно-мастильних матеріалів, а також ринку послуг з обслуговування та ремонту автомобілів.
"Основне питання - це те, що ж буде з обмінним курсом. Адже і побутова техніка, і одяг, взуття - скрізь значна частина імпорту. Але навіть, якщо є український виробник одягу і взуття, то він в основному конкурує з імпортом і встановлює ціни відповідно до цін імпорту. Відповідно, ситуація така, що навіть якщо буде очікування ослаблення гривні з боку імпортерів, навіть якщо його ще не буде, це викличе зростання цін на імпортні товари", - вважає експерт.
За його словами, на вартість одягу і взуття крім того вплине сезонність. Проте на найближчий час, тобто кінець липня - серпень, експерт не прогнозує зростання цін на товари ввезені з-за кордону.
"Більше того, серпень це кінець сезону, крім того кінець сезону відпусток. Це специфічний сезон. І якщо є у продавців залишки товарів, то вони можуть навіть знизити ціни... Але значних знижок я не очікую. Адже на сьогоднішній день торговці закуповують товари досить обережно - малими партіями, тому що після кризи попит істотно скоротився... Відповідно, якщо, особливо це стосується одягу та взуття, закупівлі велися малими партіями, то і значних залишків у продавців не буде", - вважає експерт.
Що стосується того, наскільки зросте ціна на імпортні товари внаслідок негативних очікувань продавців, експерт не взявся говорити про точний відсоток, але зазначив, що навряд чи він перевищить у середньому 20%.
Нагадаємо, експерти прогнозують дестабілізацію курсу гривні в період після виборів. Крім того, сьогодні, більшість експертів з цим згодні, існує стримуючий фактор в діях Нацбанку України.
НБУ буде намагатися втримувати курс долара в межах, закладених в бюджеті 2012 року, тобто 8.05 грн. з відхиленням 5% в будь-який бік. Ймовірно, що для цього Нацбанк піде на подальше скорочення золотовалютних резервів - до 25-27 млрд. доларів.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною