Китай дасть Україні 3,7 млрд дол на переведення енергетики на вугілля


Китай дасть Україні 3,7 млрд дол на переведення енергетики на вугілля

Україна, яка не зуміла за 2,5 роки домовитися про зниження ціни дорогого російського газу, бере кредит на суму $3,656 млрд у Китаю, щоб перевести свою енергетику на вугілля та скоротити щорічний імпорт газу більш ніж на 3 млрд куб. м, повідомив український уряд.

"Завдяки впровадженню використання на об'єктах теплоенергетики технологій водовугільного палива та будівництва заводів з виробництва синтетичного газу, що замінює природний газ, буде досягнуто зниження споживання імпортного природного газу в обсязі понад 3 млрд куб. м, економія валютних коштів щорічно в середньому до $1,5 млрд", - йдеться в повідомленні.

Кабінет міністрів передав на затвердження парламенту законопроект про збільшення передбаченої держбюджетом 2012 року суми держгарантій за кредитами держпідприємств на $3,656 млрд - до 44,5 млрд гривень з 15,0 млрд гривень.

"Держбанк розвитку Китаю підтвердив готовність відкрити спеціальну кредитну лінію для фінансування програми заміщення природного газу вітчизняним вугіллям на загальну суму $3,656 млрд", - йдеться в документі.

Україна імпортує з Росії більше 30 млрд куб. м газу, вартість якого в останні п'ять років зросла в кілька разів і цього року перевищила $400 за 1000 куб. м, підриваючи конкурентоспроможність металургійної продукції, що становить основу українського експорту.

Згідно з контрактами 2009 р., за підписання яких Юлія Тимошенко, що очолювала в той період уряд, засуджена на сім років, ціна газу переглядається щоквартально залежно від динаміки світових цін на нафту. Київ змушений щомісяця спрямовувати на оплату палива близько $1 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua