Ймовірність виходу Греції з єврозони виросла до 90%


Ймовірність виходу Греції з єврозони виросла до 90%

Ймовірність виходу Греції з єврозони в наступні 12-18 місяців збільшилася з 50% до 90%, повідомили в четвер в американському банку Citi, зазначивши, що Афіни, ймовірно, залишать організацію в найближчі два-три квартали.

"Ми залишаємося песимістами щодо європейської кризи, - пишуть економісти Citi. - У наступні кілька років кінцем гри для єврозони, ймовірно, стане комбінація виходу Греції та реструктуризації значної суми суверенного і банківського боргу (Португалії, Ірландії і врешті-решт Італії, Іспанії та Кіпру) з обмеженим бюджетним розподілом відповідальності", передає Reuters.

Банк також очікує, що Італія та Іспанія отримають офіційну допомогу від Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду, крім допомоги банкам, про яку Мадрид вже попросив, повідомляє Взгляд.ру.

На думку експертів Citi, вихід Греції з єврозони разом з економічною слабкістю периферійних країн блоку викличе подальше зниження суверенних рейтингів країн блоку у наступні два-три квартали.

Банк пророкує скорочення рейтингу, щонайменше, на один щабель хоча б від одного з основних агентств для Австрії, Бельгії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Нідерландів, Португалії та Іспанії.

За межами зони євро, на думку Citi, США і Японія втратять по одному щаблю рейтингу в наступні два-три роки. Крім того, Великобританія може втратити свій найвищий рейтинг "ААА" в той же період через економічну слабкість і бюджетні проблеми.

Раніше міністр економіки і нових технологій Німеччини Філіп Реслер заявив, що вихід Греції з єврозони вже не вселяє страху уряду ФРН.

Тим часом кожен другий громадянин Німеччини виступив за вихід Греції з єврозони. А британський уряд пригрозив закрити кордони для іммігрантів з Греції, якщо ця країна вийде з єврозони.

Нагадаємо, в середині липня стало відомо, що Афіни можуть не виплатити вчасно за облігаціями на 3,1 млрд. євро (погашення 20 серпня 2012 року), що знаходяться на руках Європейського центрального банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua