Кабмін створив управління з питань інформаційної безпеки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін створив управління з питань інформаційної безпеки

662
Кабінет міністрів створив у своїй структурі управління з питань інформаційної безпеки. Цілі і завдання нового підрозділу в уряді поки не оприлюднюють. На думку народних депутатів від Партії регіонів, його співробітники будуть відбивати інформаційні атаки на органи влади. Одначе в опозиції побоюються, що забезпечення інформаційної безпеки країни може супроводжуватися стеженням за журналістами.
У структурі секретаріату Кабінету міністрів відтепер існує управління розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки. Відповідну постанову N654, згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, було затверджено на засіданні уряду в понеділок 23 липня. "Структура секретаріату, затверджена постановою Кабміну від 20 грудня 2010 року N1151 "Деякі питання Секретаріату Кабінету міністрів", доповнена наступною позицією: "Управління розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки"", - йдеться в повідомленні прес-служби.
У департаменті інформації і комунікації з громадськістю Кабінету міністрів повідомили, що постанова N654 ще не вступила в силу, в зв'язку з чим ні керівник управління з питань інформаційної безпеки, ні положення про роботу підрозділу ще не затверджені.
Слід зазначити, що створення в структурі уряду управління розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки збіглося із загрозою відновлення хакерських атак на офіційні сайти органів державної влади. Нагадаємо, перша хвиля атак досягла свого піку на початку лютого, після закриття популярного файлообмінника ex.ua. 31 січня був заблокований сайт МВС, 1 лютого - сайти президента України, Кабінету міністрів та СБУ, 2 лютого до них додалися Національний банк, Державна податкова служба і Конституційний суд. Як повідомляв "Ъ", участь в кібератаках брали, зокрема, представники міжнародного руху The Anonymous.
Вдруге активісти цього руху нагадали про себе на початку липня, після ухвалення Верховною радою скандального закону "Про основи державної мовної політики", який наділяє широкими правами регіональні мови, зокрема російську. На підтримку масових акцій протесту, спрямованих проти ухвалення закону, активісти The Anonymous оприлюднили відеозвернення, в якому пообіцяли організувати нові атаки на сайти президента, уряду і Верховної ради.
Перший заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко (Партія регіонів) вважає, що управління буде відбивати інформаційні атаки на Україну. "Наприклад, те, що перед Євро-2012 про Україну писали британські ЗМІ, інакше як чорною пропагандою назвати не можна! Це була інформаційна війна за гроші уболівальників, які вибирали між відвідинами Олімпіади в Лондоні і Євро-2012 в Україні та Польщі. Як захищена наша країна від таких інформаційних нападок? Ніяк!" - зазначила пані Бондаренко. За її словами, в питанні інформаційної безпеки є і технічна складова: "У нас на прикордонних частотах ведуть мовлення польські, російські телеканали, а українських там немає, тому що частоти зайняті! Це, очевидно, теж є питанням інформаційної безпеки".
Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець ("Наша Україна-Народна самооборона") зазначив, що управління розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки створено в Кабміні вперше. "За логікою, ця структура буде займатися відбиттям інформаційних атак на уряд і органи влади як всередині країни, так і ззовні, але потрібно подивитися на повноваження цього управління! Забезпечення інформаційної безпеки може супроводжуватися стеженням або прослуховуванням розмов журналістів або неугодних владі людей", - заявив пан Стець.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас