Україна може зафіксувати рекордне від'ємне сальдо торгівлі з Китаєм


Україна може зафіксувати рекордне від'ємне сальдо торгівлі з Китаєм

Від’ємне сальдо торгівлі товарами з Китаєм, в 2012 році може збільшитися і наблизитися до $4,5 млрд, а в наступному році досягти позначки $5 млрд.

Про це йдеться в прогнозі Ukrainian Economic Trends Forecast компанії Da Vinci AG на третій квартал 2012 року.

"Китай, як і раніше, нарощує імпорт в Україну. Від’ємне сальдо торгівлі товарами в 2011 році склало трохи більше $4 млрд. Це 28,76% від загального від’ємного сальдо торгівлі товарами", - йдеться в звіті.

"У 2011 році зростання експорту України до Китаю склало 65,6%, на тлі зростання імпорту в Україну на рівні 33,4%. Проте, з урахуванням несумірних обсягів це мало позначилося на загальному тренді зовнішньої торгівлі. При цьому на початку 2012 року ми спостерігаємо вже іншу картину. Так, за підсумками січня-квітня, експорт до Китаю, в порівнянні з АППГ, зріс всього лише на 3,8%, а імпорт китайських товарів в Україну продемонстрував зростання на 25,4%", - вказують аналітики.

У Da Vinci AG звертають увагу на те, що в разі реалізації прогнозу в 2012 році від’ємне торгове сальдо з Китаєм може скласти близько третини від загального від’ємного торгового сальдо, що значно вплине на загальну ситуацію з імпортно-експортним балансом.

Раніше повідомлялося, що зовнішньоторговельний оборот Китаю за перше півріччя поточного року зріс в річному вирахуванні на 8% до $1,84 трлн, повідомляє Головне митне управління країни.

Цей показник виявився нижчим від зростання на 10%, яке на поточний рік запланував уряд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua