2060
ПР хоче ввести кримінальну відповідальність за образи і наклеп з боку ЗМІ
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект народного депутата Віталія Журавського (фракція Партії регіонів), яким той пропонує значно посилити кримінальну відповідальність за образи і наклеп, в тому числі, з боку ЗМІ, аж до кримінальної.
Відповідний проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за замах на честь і гідність людини) був зареєстрований в парламенті під номером 11013 19 липня і переданий на розгляд керівництва Ради.
При цьому на офіційному сайті Верховної ради відсутній текст документа, одначе він надійшов у розпорядження видання "КоммерсантЪ-Украина".
Як повідомляє видання, "наклепом" депутат пропонує вважати "поширення завідомо неправдивих відомостей, що ображають честь і гідність людини або підривають її репутацію". Залежно від складу і тяжкості злочину за поширення такої інформації кривдника пропонується карати штрафом в розмірі від 500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в даний час еквівалент 8,5-85 тисяч гривень), виправними роботами або арештом на термін 3-8 місяців. Якщо поширена інформація привела до серйозного погіршення здоров'я, то за її поширення передбачається ввести тюремне ув'язнення на термін 3-5 років.
За образу ("приниження честі та гідності іншої людини, виражене в непристойній формі"), згідно з законопроектом, передбачається штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів (еквівалент 8,5-17 тисяч гривень) або виправні роботи терміном до 1 року.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Які країни перейдуть на «літній» час у 2026 році
Категорія D: як отримати право керувати автобусом
В Україні знизився попит на електрокари: які моделі обирали у лютому
Як дистанційно отримати довідку про банкрутство: алгоритм дій
Розмір середньої пенсії у Польщі
Через брак працівників роботодавці знижують вимоги до кандидатів
