Польська нафтогазова монополія буде судитися з Газпромом через ціни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Польська нафтогазова монополія буде судитися з Газпромом через ціни

Енергетика
631
Польська нафтогазова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) не бачить можливості позасудового врегулювання конфлікту з "Газпромом" щодо цін, розповіла в інтерв'ю інформаційному агентству Reuters генеральний директор компанії Гражина Петровська-Олива. "Арбітражний процес не виключає переговорів з "Газпромом", але в даний момент позиції обох сторін не дають підстав для полюбовної угоди", - сказала вона.
PGNiG - одна з найбільших компаній Польщі, являє собою державну нафтогазову монополію. Компанія є одним з клієнтів ВАТ "Газпром" за контрактами на постачання російського газу. PGNiG, як і інші європейські клієнти ВАТ "Газпром", зазнає збитків за контрактами на постачання російського газу, перепродуючи його в Польщі за нижчими цінами. Імпортери скаржаться на прив'язку цін у довгострокових газових контрактах до вартості нафти і домагаються перегляду формули ціни. Так, PGNiG в кінці 2011 р. подала позов проти "Газпрому" до Стокгольмського арбітражного суду з метою домогтися зниження цін на газ.
У 2011 р. імпортні ціни на газ для PGNiG зросли на 24%, що не було повністю компенсовано підвищеннями тарифів для польських споживачів. Закупівельна ціна для PGNiG в рамках контракту з "Газпромом" прив'язана до ковзної середньої ціни нафти за 9 місяців 2011р., яка тільки в IV кварталі 2011 р. виросла на 44% в річному вирахуванні - до 111,6 дол./бар. Тим не менш, польській компанії вдалося частково диверсифікувати джерела закупівель газу, зокрема завдяки з'єднанню газопроводів Польщі та Чехії.
PGNiG в I кварталі 2012 р. скоротила прямі закупівлі газу у ВАТ "Газпром" на 25%, порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 2,1 млрд куб. м. Таким чином, частка "Газпрому" у загальному обсязі імпорту країни знизилася з 91% до 71%.
Зниження закупівель пов'язане з високою ціною російського газу: в I кварталі середня ціна імпортованого газу збільшилася на 41% через зростання цін на нафту. При цьому перепродувати імпортований з Росії газ компанія була змушена за нижчими цінами, що призвело до збитків - в I кварталі ц.р. чистий прибуток PGNiG знизився більш ніж на 70% - до 88,4 млн дол.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас