За харківське метро заплатить Китай


За харківське метро заплатить Китай

Відкриття чергової станції метро "Перемога", яку в Харкові обіцяли побудувати спочатку до дня міста, а потім до кінця цього року, знову переноситься. Зараз будівельники припинили всі роботи на станції.

Всьому провиною відсутність фінансування з держбюджету. "Якщо зараз роботи з будівництва метро ведуться, то тільки за гроші міського бюджету. На сьогодні жодної копійки з державного ми не отримали. Я кажу це не для виправдань, а для об'єктивного розуміння вами ситуації", - заявив губернатор Харківщини Михайло Добкін.

За його словами, більшість державних грошей пішла на погашення боргу перед МВФ і на підготовку до Євро, а ось на "Перемогу" їх не вистачило. Але, як видно, влада Харкова таки знайшла кошти для продовження будівництва підземки. Гроші позичать у китайців.

"Нещодавно Верховна Рада схвалила всі необхідні документи для того, щоб ми могли отримати 3,6 млрд доларів кредиту від Китаю. Я не відкидаю, що ми і звідти зможемо 300 або 200 млн грн, відсутні нам для будівництва станції метро "Перемога", розглядати як можливість залучення коштів. Мінфін, Мінекономіки та Мінрегіонбуд повинні будуть узгодити низку документів, і якщо вони пройдуть, я вважаю, що це одне з реальних джерел отримання фінансів на будівництво метро. Ми самі кредит на метро брати не можемо. Бюджет регіону і бюджет міста Харкова сьогодні нездатні дати гарантії бюджетної організації на повернення цього кредиту, тому що сума дуже велика", - говорить Добкін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua