Аналітики знижують прогнози щодо прибутку європейських компаній рекордними темпами


Аналітики знижують прогнози щодо прибутку європейських компаній рекордними темпами

Аналітики знижують прогнози щодо прибутку європейських компаній максимальними темпами з 2009 р. Шанс на те, що вони зуміють завершити цей рік в плюсі, як і раніше, залишається, але підсумкові фінансові показники багато в чому залежать від стану економіки ЄС.

Загальний прибуток компаній з індексу європейських "блакитних фішок" Euro Stoxx 50 складе цього року 240 євро на акцію, свідчать прогнози аналітиків, проаналізовані Bloomberg. Це на 6,8% більше від аналогічного показника за 2011 р. Проте на початку року вони розраховували, що прибуток зросте на 19%. В результаті погіршення очікувань стало найсильнішим з 2009 р., коли за порівнянний час прогнози щодо прибутку були урізані на 42 відсоткові пункти, відзначає агентство.

Одночасно самі європейські компанії, серед яких Danone, Burberry, Cie. De Saint-Gobain і SKF, скорочують власні прогнози щодо фінансових показників на тлі рецесії в багатьох країнах Європи і загального уповільнення світової економіки.

Проте поки побоювання песимістів не знайшли достатніх підстав. Вчора виробник устаткування для випуску мікрочипів ASML банк Nordea і виробник добрив Yara International надали свої звіти за ІІ квартал. Причому показники всіх трьох компаній перевершили консенсус-прогнози аналітиків у середньому на 14%.

Незважаючи на це, стратеги Macquarie і Morgan Stanley, які у своїх прогнозах відштовхуються від загального стану економіки, а не даних окремих компаній, пророкують європейським корпораціям скорочення прибутку на 10 і 8% відповідно.

Відзначимо, раніше аналітики прогнозували перше за три роки зниження фінансових показників компаній США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua