Росіяни у Білорусі збудують атомну електростанцію


Росіяни у Білорусі збудують атомну електростанцію

Росія і Білорусь підписали генеральний контракт на спорудження Білоруської АЕС, повідомили на церемонії підписання, яка відбулася в присутності прем'єр-міністрів двох країн.

На спорудження двоблочної атомної станції за російським проектом потужністю до 2400 МВт Росія виділяє кредит у розмірі $10 млрд. Будівельно-монтажні роботи по першому блоку передбачається завершити в 2017 році, введення в експлуатацію планується також в 2017 році.

По другому блоку терміни - 2019 і 2020 роки, відповідно. Також було підписано угоду між Експортним страховим агентством Росії (Ексар) і білоруським держпідприємством експортно-імпортного страхування "Білексім-гарант".

Як повідомлялося, Білорусь і РФ в березні 2011 року в Мінську підписали міжурядову угоду про співпрацю при будівництві АЕС. Угода передбачає, що будівництво Білоруської АЕС буде здійснюватися під ключ російською стороною. Генеральним підрядником виступить ЗАТ "Атомбудекспорт", замовником - ДУ "Дирекція будівництва атомної електростанції".

У жовтні минулого року Білорусь і Росія підписали контрактну угоду про будівництво АЕС, а в листопаді - міжурядову угоду про виділення Білорусі російського держкредиту в обсязі до $10 млрд. Підписання генконтракту неодноразово відкладалося через розбіжності щодо деяких статей, одначе, як пізніше заявляла білоруська сторона, всі питання були зняті сторонами на початку липня. Перша АЕС в Білорусі буде розташовуватися в Островецькому районі Гродненської області.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua