МВФ знизив прогноз зростання світової економіки на 2013 рік


МВФ знизив прогноз зростання світової економіки на 2013 рік

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання світової економіки на 2013 рік з 4,1% до 3,9%, вказавши на знижувальний тиск, що є наслідком тривалої боргової кризи в Європі, яка уже почала негативно впливати на темпи зростання економік Китаю та Індії, йдеться у звіті організації.

Фахівці МВФ прогнозують, що в 2012 році світовий ВВП зросте на 3,5%, раніше очікувалося підвищення на 3,6%.

"За останні три місяці темпи відновлення, які ніколи не можна було назвати швидкими, показали додаткові ознаки уповільнення, - йдеться в повідомленні МВФ. - Знижувальні ризики продовжують залишатися значними, відбиваючи з усією очевидністю небезпеку зволікання або зайвої обережності в кроках політиків".

За прогнозами МВФ, ВВП США в поточному році виросте на 2%, а в наступному - ще на 2,3%. Очікувані темпи зростання обох показників знижені на 0,1 відсоткового пункту відносно квітневих значень.

У повідомленні організації наголошується, що прогнози засновані на припущенні, що "будуть мати місце достатні політичні заходи, які дозволять фінансовим умовам на периферії єврозони поступово покращитися, а також що недавні кроки зі стимулювання економіки в країнах, що розвиваються, не будуть згорнуті".

Як і раніше, очікується, що економіка єврозони, скоротиться в поточному році на 0,3%. Прогноз підвищення показника на майбутній рік погіршений на 0,2 відсоткового пункту - до 0,7%.

ВВП Німеччини, за прогнозами фахівців МВФ, збільшиться на 1% цього року і на 1,4% - в наступному. Прогноз на цей рік покращено на 0,4 відсоткового пункту, а на наступний - погіршений на 0,1 відсоткового пункту.

Очікування зростання французької економіки ослабли сильніше: на 0,1 відсоткового пункту - до 0,3% в поточному році і на 0,2 відсоткового пункту - до 0,8% в наступному.

Прогноз щодо Італії залишений без змін: як і раніше, очікується спад на 1,9% в 2012 році і на 0,3% - в 2013 році.

Іспанська ВВП, як очікується, скоротиться на 1,5% в поточному році (прогноз поліпшений на 0,4 відсоткового пункту) і на 0,6% - у наступному (погіршення на 0,7 відсоткового пункту).

Погіршений прогноз зростання британської економіки до 0,2% в 2012 році і до 1,4% - в 2013-му, в обох випадках оновлений прогноз виявився на 0,6 відсоткового пункту нижчим від попереднього.

Економіка Японії, за розрахунками фахівців МВФ, виросте на 2,4% в поточному році, що на 0,4 відсоткового пункту більше, ніж очікувалося в квітні, і на 1,5% - в наступному. Прогноз на майбутній рік зменшено на 0,2 відсоткового пункту.

Погіршені прогнози зростання китайської та індійської економік. ВВП Китаю, як очікується, зросте в поточному році на 8% і на 8,5% - в наступному, це відповідно на 0,2 і 0,3 відсоткового пункту гірше, ніж передбачалося в квітні.

Економіка Індії продемонструє зростання відповідно на 6,1% і 6,5%. Цей прогноз в обох випадках на 0,7 відсоткового пункту нижчий від квітневого.

Бразилія виявилася однією з небагатьох країн, щодо яких фахівці МВФ відчувають стриманий оптимізм: хоча прогноз на поточний рік був знижений на 0,6 відсоткового пункту - до 2,5%, прогноз на 2013-й був, навпаки, підвищений на 0,5 відсоткового пункту - до 4,6%.

Прогноз зростання російської економіки в поточному році залишено на рівні 4%, йдеться у звіті організації.

Прогноз зростання ВВП на 2013 рік погіршено на 0,1 відсоткового пункту - до 3,9%.

Аналогічне погіршення торкнулося прогнозу зростання ВВП СНД на поточний рік, тепер очікується його зростання на 4,1%. На тому ж рівні прогнозується зростання економіки регіону і в 2013 році, прогноз на наступний рік не піддався перегляду.

Темпи зростання ВВП СНД без урахування Росії і в цьому році, і в наступному, як очікується, складуть по 4,5%. В обох випадках прогноз погіршений на 0,1 відсоткового пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua