Експерт: Після виборів долар може впасти


Експерт: Після виборів долар може впасти

Після виборів курс долара в Україні може впасти, всупереч всім очікуванням його зміцнення. Про це розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Згадайте, що сталося в 2010 році, коли вибирали президента України. Перед виборами бізнесмени свої гроші переклали в офшори. А після виборів бізнес почав повертати гроші. У результаті приплив валюти виявився більшим, ніж попит. І якщо на початку 2010 року валюти не вистачало, то вже в березні її виявилося занадто багато. Тому НБУ довелося скуповувати валюту на міжбанківському ринку. У той час НБУ мав можливість відмовитися скуповувати ці надлишки валюти і тим самим спровокував би ланцюгову реакцію ринку. Тоді курс долара не встояв би на позначці 7,88 грн, а почав би падати. Але курс 7 грн. вже лякав, і НБУ почав викуповувати надлишки валюти, тому ревальвація була, але незначною", - цитує експерта UBR.

Охріменко не відкидає повторення ситуації в контексті виборів-2012.

"Зараз якраз відбувається процес виведення валюти в офшори, тому курс долара зростає. Банки теж гривню оперативно конвертують у долари. А після виборів ситуація може змінитися в інший бік. І ті, хто зараз активно скуповують валюту, можуть її активно і продавати. А там з офшорів вже підтягнеться валюта від осіб, що будуть задоволені результатами виборів. І цілком можливо, що ситуація може знову повторитися", - розповів аналітик.

"Ревальвація курсу гривні до 7 грн. за долар вигідна тільки власникам валютних кредитів, але не вигідна для економіки країни, тому НБУ буде викуповувати надлишки валюти, і тим самим спрямовувати курс долара знову до позначки 8 грн, а може і 7,7 грн. Був же такий курс долара довгий час в Україні, що заважає його зробити в умовах, коли гроші будуть заходити з офшорів?", - прогнозує експерт.

"У нашій країні не можна бути впевненим, що скуповуючи долари зараз, потім їх можна буде продати дорожче. Хочемо ми того чи ні, але долари і євро - це тільки чужі гроші і, по суті, нічим не відрізняються від інших цінних папірців. Тому і вважається, що будь-які операції з купівлею та продажем валюти - це валютні спекуляції. А серед спекулянтів різне трапляється: зараз можуть розігнати курс долара до 8,5 грн, щоб потім обвалити до 7,7 грн. Бізнес є бізнес - тут вже хто програв, а хто і виграв...", - міркує Охріменко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua