ВВП КНР у ІІ кварталі 2012 р. виріс лише на 7,6%


ВВП КНР у ІІ кварталі 2012 р. виріс лише на 7,6%

Валовий внутрішній продукт Китаю в II кварталі 2012 р. виріс на 7,6% в річному вирахуванні. Про це повідомило сьогодні Державне бюро статистики КНР. Офіційна оцінка економічного зростання в квітні-червні 2012 р. відповідає тій, яку очікували аналітики.

Зростання економіки характеризується як "стабільне" і "порівняно високе" незважаючи на те, що показник зростання ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. став найнижчим з I кварталу 2009 р. ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. відносно попереднього кварталу підвищився на 1,8%. Це на 0,1% більше від прогнозів, які напередодні поширювали зацікавлені аналітики.

Китайська економіка сповільнюється безперервно вже протягом шести звітних кварталів. У I кварталі 2012 р. зростання в річному вирахуванні склало 8,1%. За підсумками за 2011 р. економіка країни зросла на 9,2%. У 2010 р. ВВП КНР збільшився на 10,4%.

Нагадаємо, на початку березня керівництво Китаю знизило прогноз щодо зростання ВВП до 7,5% в 2012 р. Таке рішення ухвалено з метою зниження залежності китайської економіки від експорту на користь "розширеного споживчого попиту". Раніше прогнозне значення даного показника становило 8%. У разі виникнення нестабільної ситуації китайській економіці надано більше місця для уповільнення, відзначають аналітики.

На початку квітня 2012 року Світовий банк також скоротив свій прогноз щодо зростання китайської економіки на поточний рік до 8,2% з попередніх 8,4%.

Вчора МВФ озвучив прогноз, згідно з яким темпи зростання економіки Піднебесної за підсумками 2012 року виявляться нижче 8%.

Очікування "м'якої посадки" економіки КНР пов'язані з борговими проблемами та рецесією в Європі, яка є основним торговим партнером КНР. Зростання китайського ВВП нижче 8% стурбує багатьох інвесторів, які вважають даний рівень зростання економіки мінімальним для забезпечення достатньої кількості робочих місць для сотень мільйонів низькооплачуваних сезонних робітників з сільських регіонів.

Сьогодні також стало відомо, що сукупний обсяг роздрібних продажів в КНР в червні 2012р., в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, зріс на 13,7%. Реальне зростання (без урахування цінових чинників) склало 12,1%. Аналітики очікували, що даний показник збільшиться на 13,5%. Зростання обсягу роздрібних продажів в червні 2012 р., в порівнянні з минулим місяцем, склало 1,08%.

Сукупний обсяг зростання промислового виробництва в Китаї в червні 2012 р. склав 9,5%, порівняно з аналогічним показником роком раніше. Аналітики прогнозували, що показник виросте на 9,8%. У порівнянні з травнем 2012 р., зростання промислового виробництва в червні 2012 р. склало 0,76%.

Додамо сюди, що в червні 2012 р. індекс PMI (Purchasing Managers`s Index, індекс менеджерів із закупівель) в Китаї знизився до 50,2, у порівнянні з 50,4 у травні поточного року. У червні PMI досяг свого семимісячного мінімуму. Індекс PMI є одним з індикаторів стану економіки. Він вимірюється за 100-бальною шкалою. Величина індексу менше 50 пунктів свідчить про рецесію, більше 50 - про зростання економіки.

При цьому інфляція в країні продовжує знижуватися. У червні показник склав 2,2%. У травні цього року інфляція досягала 3%. Рівень інфляції 2,2% став найнижчим за 2,5 роки. Індекс цін виробників (Producer Price Index) знизився на 2,1%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зниження індексу PPI відбувається чотири місяці поспіль, воно свідчить, зокрема, про скорочення попиту на промислові товари.

Незважаючи на такі показники і песимістичні прогнози, влада КНР очікує, що незабаром економіка Піднебесної повернеться до колишнього рівня зростання. Міжнародні фінансові організації, зокрема МВФ і СБ, відзначають, що у Пекіна є можливості для певних маневрів, які дозволять стабілізувати ситуацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua