Китай може надати Україні кредит на програму заміщення споживання газу вугіллям


Китай може надати Україні кредит на програму заміщення споживання газу вугіллям

Китай може надати Україні кредит 3,6 млрд дол на програму заміщення споживання газу вугіллям. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку КНР 13 липня 2012 року підписали протокол про співробітництво з реалізації програми заміщення споживання природного газу в Україні вугіллям, повідомляє прес-служба Міненерговугілля. З українського боку протокол підписав перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович з китайського боку - уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо.

Так, положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям на загальну суму 3 млрд 656 млн дол із залученням китайських технологій.

В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів з переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництва заводів із газифікації бурого і кам'яного вугілля.

Під час зустрічі міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив, що сьогодні в Україні вже успішно реалізуються спільні з китайською стороною проекти у вугільній галузі та висловив сподівання на розширення такого співробітництва.

"Ми починаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих з керівництвом КНР під час візиту Президента України Віктора Януковича в КНР. Ми вдячні колегам, за проведену в Україні роботу, після ознайомлення з енергетичною структурою, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження за допомогою китайських технологій", - сказав він.

У свою чергу уповноважений представник Державного банку розвитку КНР Лю Бо зазначив перспективу у взаємовигідній співпраці з Міненерговугілля. Він зазначив, що найближчим часом під час візиту керівництва банку буде продовжено діалог щодо відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua