Іспанські банки позичили за місяць в ЄЦБ рекордну суму з моменту введення євро


Іспанські банки позичили за місяць в ЄЦБ рекордну суму з моменту введення євро

Іспанські банки позичили у Європейського центробанку (ЄЦБ) рекордну суму в розмірі 365 млрд євро в червні 2012 р. проти 324,6 млрд євро місяцем раніше. Такі дані наводить Банк Іспанії, передає Reuters.

Подібний інтерес до кредитування ЄЦБ, який досяг рекордного рівня з моменту введення єдиної європейської валюти в 1999 р., свідчить про те, що іспанські банки залишаються майже повністю відрізаними від ринку міжбанківського кредитування, оскільки банки намагаються уникати кредитувати один одного на тлі посилення європейського бюджетно-боргової кризи.

25 червня 2012 року Іспанія офіційно попросила у ЄС фінансову допомогу на рекапіталізацію банківської системи в розмірі до 100 млрд євро. Раніше, 21 червня ц.р., були опубліковані перші підсумки аудиту іспанського банківського сектора, проведеного компаніями Rolan Berger та Oliver Wyman. За їхніми даними, для відновлення банківської системи Іспанії може знадобитися від 51 до 62 млрд євро, при цьому трьом найбільшим іспанським банкам - Banco Santander, BBVA і Caixabank - не знадобиться вливання додаткового капіталу навіть у найгіршому сценарії. Аналогічні висновки щодо Banco Santander відзначають в своїй доповіді експерти Moody's.

Кошти на рекапіталізацію банків виділяються на умовах дотримання Іспанією бюджетної дисципліни та проведення програми фіскальної консолідації. Перший транш фінансової допомоги для рекапіталізації банків розміром 30 млрд євро Іспанія отримає до кінця липня 2012 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua