Дослідження: Італія може вийти з єврозони раніше від Греції


Дослідження: Італія може вийти з єврозони раніше від Греції

Італія та Ірландія мають більше причин для виходу з єврозони, ніж Греція, і наслідки цього кроку для економік цих країн можуть бути позитивними, наводить агентство Bloomberg результати дослідження Bank of America Merrill Lynch, заснованого на оцінці економічної ефективності та теорії ігор.

"Інвестори недооцінюють можливість добровільного виходу однієї або декількох країн з валютного союзу, - пишуть експерти. - Наш аналіз містить кілька несподіваних результатів, які можуть здатися цікавими навіть тим, хто не згоден з нашими висновками".

Зокрема, економісти підрахували, що треій за обсягом економіці єврозони - Італії - більш вигідно провести регульований вихід зі складу валютного союзу, ніж іншим. BofA Merrill Lynch вважає, що за рахунок повернення до національної валюти Італія виграє від покращення економічних показників, зміцнення конкурентоспроможності, оптимізації балансового рахунку.

Аналітики BofA Merrill Lynch оцінювали вплив виходу з єврозони на економічне зростання Італії, динаміку дохідності за держоблігаціями і балансовий рахунок. Чим вищий отриманий умовний індекс, тим важчі наслідки для країни від відмови від єдиної валюти. Чим менший показник, тим більше вигод для країни при відмові від євро.

В результаті дослідження Німеччина отримала індекс на рівні 8,5 пункту. Експерти вважають, що у Німеччини найменше причин для того, щоб якась країна покинула єврозону, оскільки це загрожує їй уповільненням економічного зростання, збільшенням витрат на обслуговування держборгу і негативним впливом на платіжний баланс.

При цьому найнижчих показників вдалося досягти Італії та Ірландії, значення для яких опинилися на позначці 3,5 пункту. Показник для Греції складає 5,3 пункту. Одне з найвищих значень індикатора отримала Іспанія, з чого випливає, що країні було б зовсім невигідно залишати валютний союз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua