Білорусь збільшить імпорт української електроенергії на 20%


Білорусь збільшить імпорт української електроенергії на 20%

Білорусь в 2013 році має намір збільшити імпорт електроенергії з України до 3 млрд кВт-год проти 2,5 млрд кВт-год в цьому році. Про це повідомив посол Білорусі в Україні Валентин Величко журналістам у Мінську у вівторок.

"Що стосується електроенергії, то в цьому році з України буде поставлено до 2,5 млрд кВт-год, в 2013 році є плани і домовленості постачання збільшити на 0,5 млрд кВт-год", - сказав дипломат.

Величко також повідомив, що існує можливість того, що в 2013 році Україна почне експорт електроенергії в Литву транзитом через Білорусь. "Також будуть перетоки електроенергії на Литву, оскільки там закривається Ігналінська АЕС", - додав він.

З 2011 року основним експортером української електроенергії є приватний енергохолдинг "ДПЕК", компанії якого "Східенерго" і "ДПЕК Пауер Трейд" в минулому році експортували 5,092 млрд кВт-год. Експортні постачання української електроенергії в 2011 році також здійснювало держпідприємство "Укрінтеренерго", яке поставило в Білорусь 1,341 млрд кВт-год.

Нагадаємо, за січень-травень Україна експортувала на 55% більше електроенергії, ніж за весь 2011-й. Зростання експорту відбулося завдяки збільшенню поставок у Румунію, Молдову, Угорщину та Білорусь. При цьому постачання до Словаччини скоротилися, а в Росію і зовсім були припинені. Обсяг експортних поставок у січні-травні поточного року склав 3,441 млрд кВт-год.

Білорусь за даний період імпортувала 1 млрд 287,4 млн кВт-год української електроенергії, що на 59,2% (на 478,7 млн кВт-год) більше, ніж у січні-травні минулого року.

Варто відзначити, що Україна вже кілька років робить спроби налагодити постачання своєї електроенергії до Литви, з якою не має спільних кордонів, проте вони поки безуспішні через небажання Білорусі забезпечити транзит.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua