ЄС дав Іспанії два роки для виходу з кризи


ЄС дав Іспанії два роки для виходу з кризи

Міністри фінансів єврозони вирішили дати Іспанії додатковий рік на досягнення обумовленого скорочення дефіциту в обмін на подальше зниження бюджетних витрат, повідомляє Reuters.

Керівники мінфінів також розробили деталі програми допомоги проблемним банкам Мадрида.

Ці рішення були ухвалені для того, щоб не дати Іспанії попросити про повноцінну допомогу її економіці. Такий поворот подій обмежить кредитоспроможність фонду допомоги Європи та поглибить боргову кризу.

"Єврогрупа підтримує недавно схвалену Єврокомісією рекомендацію продовжити термін корекції надмірного дефіциту Іспанії на один рік, до 2014 року", - йдеться в заяві міністрів.

Остаточна сума допомоги постраждалим іспанським банкам так і не була встановлена, але ЄС визначив максимальну суму 100 мільярдів євро ($123 мільярди), при цьому близько 30 мільярдів євро будуть доступні вже до кінця липня, якщо в них з'явиться термінова необхідність.

Остаточна угода про кредит буде підписана в 20-х числах липня, сказав на прес-конференції голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер.

Одним із ключових рішень, якого чекали інвестори, стала угода про те, що коли єдиний європейський банківський регулятор буде створений в наступному році, фонд допомоги єврозони зможе безпосередньо надавати гроші іспанським банкам, не вимагаючи державних гарантій.

Під час довгих переговорів міністри зробили кілька призначень, які давно відкладали.

Але вони не домоглися видимих успіхів, обговорюючи можливість фондів допомоги єврозони втручатися в ринки облігацій, з тим щоб знижувати дохідність бондів проблемних країн, що стрімко зростає.

Міністри знову призначили Юнкера своїм головою на новий термін до 2,5 років, хоча він сказав, що має намір піти у відставку в кінці цього року або на початку наступного.

Вони також призначили іншого люксембуржця, Іва Мерша, на вакантну позицію в виконавчу раду Європейського центробанку та обрали німця Клауса Реглінга головою постійного фонду допомоги, Європейського механізму стабільності, який почне роботу в кінці липня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua