"ЛУКОЙЛ" зупинить "Карпатнафтохім" у серпні-вересні


"ЛУКОЙЛ" зупинить "Карпатнафтохім" у серпні-вересні

ВАТ "ЛУКОЙЛ" (РФ) вирішило зупинити роботу нафтохімічного підприємства ТОВ "Карпатнафтохім" (Калуш Івано-Франківської обл.), на якому недавно було запущено виробництво ПВХ, в серпні-вересні, повідомив генеральний директор ТОВ Володимир Шуліндін за підсумками наради у президента "ЛУКОЙЛ" Вагіта Алекперова.

"Термін простою виробництв може бути продовжений, якщо не зміниться ставлення до підприємства з боку уряду України, в тому числі не налагодиться процес повернення коштів у вигляді ПДВ і не буде підтримки наших ініціатив щодо захисту інтересів українських виробників продукції", - цитуються слова директора на сайті "Карпатнафтохіму".

На думку "ЛУКОЙЛа", для поліпшення ситуації Україні слід провести антидемпінгове розслідування відносно імпорту ПВХ зі США, ввести 6,5%-ве мито на імпорт ПВХ, скасувати мита на ввезення газонафтової сировини з РФ для виробництва етилену на "Карпатнафтохіму ".

В період простою на підприємстві планується провести капітальний ремонт.

За даними ЗМІ, в травні-липні 2012 року вартість полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) на ринку Азії знизилася з $1050/тонна до $900/тонна, у Західній Європі - з $1500/тонна до $1300/тонна. Вартість продукції на українському ринку з травня по липень знизилася з 12 тис. грн/тонна до 10,5 тис. грн/тонна.

Як повідомлялося, в листопаді 2011 року народні депутати Дмитро Сандлер, Олексій Федун та Ігор Зварич (фракція Партії регіонів), а також депутат Роман Ткач (фракція НУНС) подали в Раду законопроект про обнулення акцизу на імпорт скрапленого газу і дизпалива з вмістом сірки більше 0,2%, що використовуються як сировина для піролізу у виробництві нафтохімічної продукції (етилену, пропілену, бензолу, вінілхлориду, поліетилену).

У жовтні 2011 року ця ж група депутатів запропонувала ввести 5%-ве мито на імпорт в Україну ПВХ, не змішаного з іншими речовинами.

"Карпатнафтохім" і зараз користується пільгами при імпорті в Україну сировини для свого виробництва. Зокрема, в 2012 році Кабінет міністрів дозволив підприємству імпортувати в країну 395 тис. тонн дистилятів із вмістом сірки менше 0,2% за пільговою схемою.

У травні 2011 року нафтова компанія "ЛУКОЙЛ" почала промислове виробництво ПВХ-С на "Карпатнафтохімі". Проектна потужність нового виробництва становить 300 тис. тонн ПВХ-С на рік.

ТОВ "Карпатнафтохім", велике нафтохімічне підприємство, створено 29 жовтня 2004 року на базі потужностей ВАТ "Оріана". Його засновниками виступили ЗАТ "Лукор" (Калуш Івано-Франківської обл.) з часткою 24% і LUKOIL Chemical B. V. (Нідерланди) - 76%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua