Конституційний суд дозволив Росії втупити до СОТ


Конституційний суд дозволив Росії втупити до СОТ

Конституційний суд Росії визнав таким, що відповідає конституції, протокол про вступ Росії до СОТ, тим самим давши добро на ратифікацію документа в Держдумі. Про це повідомляється в рішенні суду. Раніше до КС звернулася група депутатів від КПРФ і "Справедливої Росії", яка заявляла, що приєднання до торгового клубу обмежує права російських громадян.

У заяві суду наголошується, що "сам по собі міжнародний договір, який передбачає створення органу з вирішення суперечок, не може розглядатися як такий, що зазіхає на суверенітет Російської Федерації і принцип поділу влади".

При цьому судді КС зазначили, що розглядали договір тільки з позиції права, не оцінюючи його політичну та економічну доцільність. Суд заявив, що дотримання інтересів Росії та її громадян з цієї точки зору лежить в компетенції президента, уряду та інших органів законодавчої та виконавчої влади.

КПРФ і "Справедлива Росія" оскаржили ратифікацію протоколу, нарікаючи на те, що ратифікацію угоди про вступ до СОТ перетворили на формальність. Невдоволення депутатів викликало те, що не були зібрані коментарі регіонів до цього документу.

Протокол повинен бути ратифікований до 22 липня. Для його схвалення достатньо голосів "Єдиної Росії". Вступ Росії до СОТ було підтримано урядом РФ 13 грудня 2011 року, а протокол підписали 16 грудня того ж року в Женеві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua