Екс-міністр: Газові контракти 2009 року можна було давно змінити


Екс-міністр: Газові контракти 2009 року можна було давно змінити

Екс-міністр економіки України в уряді Юлії Тимошенко Богдан Данилишин переконаний, що газові контракти від 2009 року при бажанні вже давно можна було змінити, тому що це передбачено в самих документах, повідомив він в інтерв'ю Уніан.

"Якби було велике бажання, то газові контракти можна було б розірвати давно. Для цього є всі можливості. Так само як у нинішнього уряду було достатньо часу, щоб укласти нові контракти", - зазначив Данилишин.

Він підкреслив, що для зміни контрактів можна було звернутися в міжнародний арбітражний суд.

"У тому числі і арбітражний суд, це передбачено контрактами. У контрактах прописані умови як формування ціни (на газ) за європейською формулою, так і зміни ціни без штрафних санкцій (п.4 ст.4)", - сказав Данилишин.

Разом з тим він підкреслив, що у формулі ціни газу потрібно змінити деякі складові, щоб адаптувати її до українських реалій.

"Безумовно, потрібно замінити деякі складові формули. До речі, я б рекомендував всім досить уважно вчитатися у зміст формули ціни газу в контрактах 2009 року. Хочу зазначити - дуже уважно", - зазначив Данилишин.

Він підкреслив, що газове питання в Україні занадто політизують, і держава не повинна купувати газ для підприємств, які належать олігархам.

"Людей взагалі мало має цікавити ціна на російський газ. Газу власного видобутку Україні повністю вистачало для потреб населення, а російський поставлявся в основному на металургійні та хімічні підприємства. Держава повинна турбуватися про постачання газу для потреб населення і ЖКГ. Для цього є газ внутрішнього видобутку - 19-21 млрд кубометрів", - сказав Данилишин.

Він підкреслив, що підписання газових угод у 2009 році було вимушеним кроком.

"Ситуація січня 2009 року була критичною: мороз до мінус 30 градусів, подача газу в реверсному режимі, припинення постачання газу в Європу і багато дечого іншого. Україна не мала резерву міцності на місяць або два, про який зараз багато говорять. Йшлося про лічені дні, за які міг настати повний колапс як для вітчизняного виробництва, так і для європейських споживачів газу", - нагадав Данилишин.

Нагадаємо, 27 червня голова російського Газпрому Олексій Міллер заявив, що його компанія в даний час не бачить підстав для перегляду ціни на газ для України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua