Азаров: Україна буде споживати стільки російського газу, скільки їй необхідно


Азаров: Україна буде споживати стільки російського газу, скільки їй необхідно

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що країна споживатиме стільки російського газу, скільки необхідно для ЖКГ, народного господарства та підготовки до зими.

"Ми будемо споживати стільки газу, скільки треба для нашої житлово-комунальної галузі, народного господарства та підготовки до зими, і ні на один мільярд більше. А та цифра, яка була закладена в цьому скандальному контракті (газовий контракт від 2009 року - ІФ), нехай вона буде на совісті того, хто від української сторони підписав контракт", - сказав М.Азаров в суботу в селі Джерельне (Сімферопольський р-н АРК).

У той же час прем'єр висловив переконання, що Україна зможе домовитися з РФ щодо обсягів закуповуваного російського газу.

"Розберемося. Заплановані 12 липня переговори з російською стороною на рівні президентів. Нещодавно у мене були переговори з моїм російським колегою. Знайдемо ми спільну мову з усіх питань. Так що не треба переживати", - сказав М.Азаров.

Як повідомлялося, набагато нижчий обсяг закупівлі газу Україною, ніж передбачено чинним контрактом з "Газпромом", і навіть нижче від зобов'язань па take-or-pay, став каменем спотикання "Газпрому" і "Нафтогазу" вже в поточному році. "Нафтогаз" в минулому році також заявив про намір закупити 27 млрд куб. м газу з урахуванням контракту на 52 млрд куб. м газу і take-or-pay в обсязі 41,6 млрд кубометрів газу.

"Газпром" не погоджується на зниження обсягів закупівлі, вважаючи, що "Нафтогаз" надіслав заявку не вчасно, при цьому під час прес-конференції в середу заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв висловив думку, що Україна в поточному році закупить близько 40 млрд куб. м газу, особливо з урахуванням того, що "Газпром" видав "Нафтогазу" аванс за транзит в розмірі $2 млрд для закачування необхідних обсягів газу в ПСГ для забезпечення безперебійного транзиту газу в Європу.

Тим часом, пізніше Ю.Бойко заявив журналістам у Києві, що, згідно із затвердженим Кабміном України балансом в 2012 році, "Нафтогаз" імпортує 27 млрд куб. м газу. За його словами, в документі також передбачено імпорт 8 млрд куб. м природного газу компанії Ostchem Holding Limited (Кіпр).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua