Україна скоротила транзит газу у Західну Європу на 23,8%


Україна скоротила транзит газу у Західну Європу на 23,8%

Транзит газу до країн Західної Європи за I півріччя склав 43 млрд куб. м. Як повідомляє прес-служба "Укртрансгазу", таким чином, відносно аналогічного періоду 2011 р. (56,441 млрд куб. м), транзит скоротився на 23,8%.

Згідно з повідомленням, транзит природного газу до країн СНД залишився на рівні 1,6 млрд куб. м.

У компанії також повідомляють, що споживачам України в І півріччі 2012 р. транспортовано 28 млрд куб. м природного газу, що на 4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. За червень цей показник склав 1,9 млрд куб. м, також на 4% менше від показників 2011 року.

Нагадаємо, Україна за 5 місяців 2012 р. зменшила транспортування газу до країн західної Європи на 24,3% - до 37 млрд 008,52 млн куб. м. Транспортування природного газу споживачам України за 5 місяців поточного року склало майже 25 млрд 746,19 млн куб. м, що на 4,15% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) за песимістичного сценарію допускає зниження транзиту газу до країн Євросоюзу до 15-25 млрд куб м на рік. Про це йдеться в проекті оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 р.

У той же час, за базового сценарію транзит газу через газотранспортну систему України до 2030 р. складе 55-65 млрд куб м. на рік. У разі оптимістичного сценарію цей показник може бути на рівні 85-95 млрд куб м. на рік.

Нагадаємо, "Газпром" надав "Нафтогазу України" аванс в розмірі 2 млрд дол за транзит газу. За словами голови "Газпрому" Олексія Міллера, ця угода є принципово важливою для забезпечення закачування газу в підземні сховища України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового максимуму 2012-2013 рр.

В цілому план експорту "Газпрому" до Європи на цей рік - близько 150 млрд кубометрів газу, тобто він повинен залишитися на рівні минулого року. Спочатку "Газпром" планував зростання експорту до 154 млрд кубометрів, але в квітні голова "Газпром експорту" Олександр Медведєв дав зрозуміти, що домогтися цього, швидше за все, не вдасться. Тоді топ-менеджер пояснив стагнацію експорту не стільки теплою погодою або поганим ринком, скільки ціновою політикою "Газпрому" в Європі.

Також представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведено до нуля. У свою чергу в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його постачання в Євросоюз і на весь континент.

Експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу України дочірня компанія "Нафтогазу" "Укртрансгаз". Загальна протяжність газопроводів становить 37,1 тис. км, у тому числі магістральних газопроводів - 22,2 тис. км, газопроводів-відводів - 14,9 тис. км. Пропускна здатність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua