Влада Кіпру: Програма обміну держоблігацій Греції вбила нашу економіку


Влада Кіпру: Програма обміну держоблігацій Греції вбила нашу економіку

Влада Кіпру виступила з різкою критикою програми реструктуризації держборгу Греції, в рамках якої приватні інвестори обміняли грецькі держпапери зі скороченням 53,5% номінальної вартості (PSI). Ця угода погубила економіку Кіпру і змусила республіку звернутися до Євросоюзу за фінансовою підтримкою. Відповідну позицію висловив міністр фінансів Кіпру Вассос Шіарлі на прес-конференції в Нікосії, передає Reuters.

Програма участі приватного сектора в реструктуризації боргів Греції, покликана заощадити країні більше 100 млрд євро, була узгоджена в кінці 2011 року. Офіційна пропозиція про обмін паперів була зроблена 24 лютого. Банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і роздрібним інвесторам, яким належить близько 206 млрд євро грецького боргу, було запропоновано замість старих облігацій отримати нові з термінами обігу від 11 до 30 років і середньозваженою ставкою купона 3,65% (ставка буде наростати з початкових 2% до 4,3%).

Програма викликала чимало заперечень: колишній голова Європейського центробанку Жан-Клод Тріше попереджав, що дана угода може мати неприємні наслідки. Для Кіпру, зокрема, угода обернулася списанням 80% за наявними на балансі держоблігаціями Греції, що, в свою чергу, ускладнило доступ до міжбанківського кредитування і до коштів ЄЦБ, який 26 червня припинив використання державних облігацій Кіпру як забезпечення за кредитами комерційним банкам.

За словами Шіарлі, економіка Кіпру, підтримувана сектором послуг, не мала б зараз настільки серйозних проблем, якби не програма PSI. "Оскільки наша фінансова система тісно взаємопов'язана з грецькою, нам довелося заплатити дуже високу ціну. Банкам Кіпру довелося списати 80-81% (тобто близько 4,2 млрд євро в грошовому вираженні, або 24% щорічного ВВП країни) за наявними на балансі держоблігаціями Греції", - пояснив голова Мінфіну Кіпру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua