В Україні зобов'язали платити податки авансом


В Україні зобов'язали платити податки авансом

Верховна Рада ввела річний звітний період з податку на прибуток і зобов'язала підприємства з доходом понад 10 млн. грн. сплачувати щомісячні авансові внески за ним. Ця норма міститься в ухваленому в четвер законі "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо Державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні)" №10224.

Як зазначив голова профільного комітету Віталій Хомутинник, ця норма внесена в документ до другого читання за пропозицією народних депутатів і уряду.

"Це дозволить скоротити час платників на складання та надання звітності з податку на прибуток", - зазначив він.

Хомутинник додав, що скасовується також обов'язок платників подавати разом з декларацією перелік доходів і витрат в розрізі контрагентів - платників єдиного податку.

"Скасування такої норми спростить облік і звітність, які, за оперативною інформацією, значно ускладнилися з їх запровадженням, особливо для банків", - сказав голова комітету.

Згідно з документом, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку не здійснює в другому-четвертому кварталах звітного року авансових внесків, а податкові зобов'язання визначає на підставі декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua