Україна планує підписати угоду про валютні свопи з РФ


Україна планує підписати угоду про валютні свопи з РФ

Національний банк України (НБУ) планує підписати угоду про валютні свопи з центральним банком Російської Федерації, щоб сприяти переведенню двосторонньої торгівлі на розрахунки в національних валютах, повідомив голова НБУ Сергій Арбузов. "Плануємо підписати своп з Росією... Плануємо відновити переговори (про свопи - ІФ) з Білоруссю", - заявив він у відео-інтерв'ю, розміщеному на веб-сайті Нацбанку.

За його словами, товарообіг з Росією складає близько $50 млрд, тому можливий обсяг угоди про свопи може бути суттєвим. Як повідомлялося, НБУ і Народний банк Китаю в червні підписали трирічний договір про валютні свопи на суму 15 млрд китайських юанів ($2,36 млрд): сума постачання української валюти складає 19 млрд грн.

Голова НБУ підкреслив, що такі угоди вигідні українській економіці, оскільки підвищують стабільність ситуації на валютному ринку і стимулюють зовнішню торгівлю. Щодо свопу з Китаєм С.Арбузов заявив, що сума операції була визначена на підставі тестування українських підприємств, але при розширенні попиту на національні валюти сума операції може бути збільшена. "Це приблизно та сума, яка зараз потрібна нашій економіці", - підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua