Кіпр сподівається отримати допомогу як від ЄС, так і від Росії


Кіпр сподівається отримати допомогу як від ЄС, так і від Росії

Президент Кіпру Дімітріс Хрістофіас не побоюється, що тісні зв'язки з Росією можуть зашкодити відносинам Кіпру з Європою.

Він підкреслив свої тісні зв'язки з Росією, заявивши, що країна сподівається для підтримки своєї економіки отримати фінансову підтримку як від ЄС, так і від Москви.

Як повідомляє Reuters, Христофіас, який є єдиним в Євросоюзі комуністом на чолі країни або уряду, відкидає припущення, що його тісні зв'язки з Росією можуть завадити його відносинам з Європою.

"Нам необхідні гроші для розвитку нашої економіки, нам потрібні гроші для рекапіталізації банків. Росіяни, які є хорошими друзями Кіпру, хочуть про нас подбати", - сказав він.

Банківський сектор Кіпру зазнає труднощів у зв'язку з тісним взаємозв'язком з грецькою економікою. Термінова рекапіталізація вкрай необхідна щонайменше двом кіпрським банкам. За оцінками фінансових експертів, країні, ВВП якої трохи перевищує 17 млрд євро, може знадобитися близько 10 млрд євро тільки для банківського і фінансового сектора.

Інспектори з ЄЦБ, Єврокомісії і МВФ побували на цьому тижні на Кіпрі і попередньо провели оцінку стану економіки країни та її потреб. Проте до цих пір неясно, чи підпише Хрістофіас умови надання допомоги від ЄС-МВФ, особливо якщо Кіпру будуть поставлені жорсткі вимоги щодо реформи пенсійного забезпечення та трудового законодавства.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Росія вже надавала кредит острівній республіці у розмірі 2,5 млрд євро. Відзначимо, на думку експертів, Кіпр - черговий кандидат на отримання допомоги від стабфонду ЄС.

Раніше влада Кіпру звернулася до Росії за двостороннім кредитом на 5 млрд євро, що становить приблизно чверть ВВП країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua