Укрзалізницю до кінця року реформують в АТ


Укрзалізницю до кінця року реформують в АТ

Державна адміністрація залізничного транспорту Укрзалізниця буде перетворена на підприємство державного сектору економіки АТ Укрзалізниця орієнтовно до кінця 2012 року.

"Сьогодні в Україні залізничний транспорт хоч і працює як єдиний виробничо-технологічний комплекс, але основні види діяльності, такі, наприклад, як перевезення вантажів, пасажирів, та інші виконують 6 залізниць України, які мають статус окремих суб'єктів господарювання", - повідомив в.о. начальника головного управління реформування та корпоративного розвитку Укрзалізниці Андрій Буковський.

Він повідомив, що під час реформування всі залізниці, а також підприємства, установи та організації залізничного транспорту загального користування відповідно до переліку, який буде затверджений Кабінетом міністрів України, увійдуть до складу єдиного суб'єкта господарювання, яким буде новостворене АТ Укрзалізниця.

За його словами, 100% акцій АТ Укрзалізниця буде належати державі в особі Кабміну, який буде здійснювати управління корпоративними правами.

"У Європі виділяють 2 основні моделі реформування: перша - це поділ інфраструктурної компанії і компаній, які здійснюють перевезення, друга - інтегрована інфраструктурна компанія, тобто перевізник, який володіє інфраструктурою. Ми вибираємо саме цю модель за прикладом Франції, Італії, Німеччині і Росії", - сказав Буковський.

Нагадаємо, раніше Європейський банк реконструкції та розвитку повідомляв про готовність співпрацювати з Укрзалізницею і навіть подвоїти фінансування своїх проектів в разі реформування залізничного транспорту України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua