Інвестиції в Євро-2012 на території Польщі досягли 20 млрд євро


Інвестиції в Євро-2012 на території Польщі досягли 20 млрд євро

Інвестиції в Євро-2012 на території Польщі склали 20 млрд євро. Про це РБК-Україна заявив голова польського оргкомітету Євро-2012 Адам Олкович.

"Завдяки інвестиціям в Євро ми прискорили темп свого розвитку на 3-5 років, в економічній і інфраструктуральній ситуації. Це вже велике досягнення. Ні в якому разі ми б не побудували шість нових великих стадіонів, якби не Євро, і 60 малих і середніх (стадіонів)", - зазначив Олкович.

За його словами, Євро-2012 спровокувало потужний будівельний бум у Польщі і дозволило залучити десятки мільярдів євро.

"Ми б не побудували шість нових терміналів аеропортів, а вони є. Тисячі кілометрів автобанів ми побудували за п'ять років, 1,5 тис. залізниць. Це все реальні досягнення. Ми витратили, в позитивному сенсі цього слова, близько 20 млрд євро на інвестиції. І всі інвестиції залишаються польській землі. Нам, нашим дітям і внукам будуть служити", - резюмував директор польської частини Євро-2012.

Нагадаємо, в травні голова комісії фізкультури, спорту і туризму Сейму Польщі Іренеуш Рась заявив, що на підготовку об'єктів інфраструктури до проведення Євро-2012 в Польщі було витрачено близько 100 млрд злотих (22,9 млрд євро).

Що стосується України, то за словами віце-прем'єр-міністра інфраструктури України Бориса Колесникова, на підготовку України до Євро-2012 залучено 29,27 млрд грн інвестицій. Колесников переконаний, що Україна зазнала значно менших витрат, ніж Польща. Сьогодні Колесников заявив, що тільки на будівництво та реконструкцію доріг до Євро-2012 Україна витратила 3 млрд дол. Спочатку передбачалося, що лише 5% витрат на Євро-2012 буде здійснено за рахунок коштів бюджету України, але в реальності основної маси витрат зазнала держава. Загальна сума за програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу складає 126,26 млрд грн. Однак, кошториси на будівництво об'єктів, зокрема стадіонів у Львові і реконструкцію в Києві, постійно збільшувалися. Як повідомлялося, величезні витрати України на проведення Чемпіонату Європи з футболу можуть ускладнити успішне обслуговування держборгу країни.

Після завершення чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 буде проведена фінансова перевірка всіх програм з підготовки до турніру.

Кому Євро-2012 принесе прибуток, так це УЄФА. Попередньо УЄФА очікує прибуток від проведення Євро-2012 в розмірі 1,3 млрд євро. Це трохи більше, ніж від проведення Євро-2008 в Австрії та Швейцарії. На проведення Євро-2012 в Україні та Польщі УЄФА виділило 500 млн євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua