МВФ стоїть на своєму: Грошей не буде без підвищення тарифів на газ для населення


МВФ стоїть на своєму: Грошей не буде без підвищення тарифів на газ для населення

Міжнародний валютний фонд (МВФ), як і раніше, очікує від України виконання раніше погоджених заходів для відновлення програми кредитного співробітництва stand by, повідомив директор департаменту зовнішніх зв'язків Геррі Райс (Gerry Rice) за підсумками переговорів міністра фінансів Юрія Колобова з першим заступником керуючого директора МВФ Девідом Ліптоном.

"Пан Ліптон підтвердив, які дії необхідно зробити для того, щоб цілі програми були виконані, включаючи фіскальну консолідацію, енергетичні реформи і реформи фінансового сектора", - сказав Райс на традиційному брифінгу в штаб-квартирі МВФ в кінці цього тижня.

Він нагадав, що ці заходи раніше були узгоджені з українською стороною як необхідні для завершення другого перегляду програми stand by.

За його словами, Колобов та Ліптон обговорили економічну ситуацію в Україні, її найближчі перспективи та виклики, які стоять перед країною, а також результати місії Фонду, яка працювала в Україні наприкінці травня в рамках консультацій 2012 року за статтею IV статуту ( зобов'язання щодо валютного режиму).

Відповідно до існуючої практики, консультації в рамках IV статті статуту МВФ проводяться щорічно. Рада директорів розглядала звіт місії на засіданні 29 червня, і його зміст поки не оголошувався.

Голова місії МВФ Крістофер Джарвіс (Christopher Jarvis) після завершення візиту до Києва заявив, що Фонд готовий повернутися до обговорення питання фінансування України, проте лише після того, коли побачить намір влади країни продовжити відповідні реформи. Серед умов відновлення фінансування голова місії назвав підвищення цін на газ для населення, збільшення гнучкості курсу, забезпечення запланованого рівня дефіциту бюджету та вирішення низки завдань в банківському секторі.

В Україні після президентських виборів на початку 2010 року і зміни уряду було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, за якою країна отримала 11 мільярдів доларів. В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 мільярдів (більше 15 мільярдів доларів). Одначе за нею Київ зміг отримати лише близько 5 мільярдів доларів, тому що з весни 2011 року нова програма була заморожена на етапі другого перегляду. Зокрема, Україна вже більше року намагається переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів з Росією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua