Клюєв розповів, як вирівняти торговий баланс між експортом та імпортом


Клюєв розповів, як вирівняти торговий баланс між експортом та імпортом

Ключові завдання програми розвитку внутрішнього виробництва або програми імпортозаміщення - скорочення імпорту енергоносіїв та зміна структури вітчизняної економіки для збільшення частки продукції з високою доданою вартістю. Про це сказав секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Клюєв, повідомили УНН в прес-службі чиновника.

За його словами, Україна працює над імпортозаміщенням, паралельно розвиваючи експорт. В результаті, очікується не просто вирівнювання торгового балансу, а й посилення в середньостроковій перспективі стійкості економіки країни і до цінових коливань на зовнішніх ринках, і до коливань попиту на нашу продукцію.

А поки, зазначив Андрій Клюєв, імпорт залишається переважаючим джерелом покриття внутрішнього попиту в промислових товарах. Він зазначив, що українська промисловість повинна поступово відвойовувати втрачені позиції на ринках машин, механізмів та електротехнічного обладнання. Тільки в 2011 році Україна була змушена віддати іноземним виробникам цих категорій продукції більше 12 млрд дол, ще 8 млрд дол ми заплатили за імпорт продукції хімічної промисловості, повідомив Секретар РНБО.

Андрій Клюєв зазначив, що зараз розвивається низка проектів у космічній та авіабудівній галузях, продовжується модернізація виробництв у металургії, хімічній та легкій промисловості.

"Це буде дуже складний процес, але поступова зміна структури промисловості в бік високих технологій - єдиний шлях. Без них не буває конкурентоспроможності економіки, а значить, - високого рівня життя громадян", - сказав Андрій Клюєв.

Крім цього, за його словами, збільшення енергонезалежності України - найважливіший пріоритет, тому що енергоносії продовжують складати близько третини в структурі імпорту.

Клюєв підкреслив, що постійне збільшення вартості енергії дуже негативно позначається на розвитку економіки України. Він сказав, що окрім залежності від зовнішньої кон'юнктури, це одна з причин, яка сьогодні скорочує інвестиційні ресурси і не дозволяє нашій країні вийти на бажані темпи зростання, а значить - наближатися до розвинених країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua