НБУ збільшує максимальний термін кредитів рефінансування


НБУ збільшує максимальний термін кредитів рефінансування

Національний банк України (НБУ) збільшує максимальний термін кредитів рефінансування комерційних кредитно-фінансових установ з 90 до 360 днів.

Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку № 249 від 19 червня, якою вносяться зміни до положення про регулювання ліквідності банків. Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції, але вступає в силу з дня її офіційного опублікування: НБУ поки не уточнює дати такої публікації. Крім того, НБУ затвердив нову редакцію Технічного порядку проведення операцій з банками (постанова від 22 червня 2012 р. № 262).

"Національний банк за необхідності підтримки ліквідності банків на більш тривалий термін може ухвалити рішення про здійснення рефінансування шляхом проведення тендерів терміном до 360 днів", - йдеться в документі.

НБУ здійснює рефінансування банків, зокрема шляхом проведення кількісного або відсоткового тендера. Кількісний тендер передбачає попереднє встановлення Нацбанком відсоткової ставки, за якою банки можуть одержати кредити рефінансування, а відсотковий - надання банками заявок про відсоткову ставку, за якою вони готові залучити кошти.

Крім того, НБУ вирішив збільшити максимальний термін операцій репо з 60 до 90 днів.

Операції репо з НБУ передбачають купівлю або продаж державних облігацій із зобов'язанням викупити ці активи в обумовлену дату за певною ціною.

Чинними правилами передбачено, що найбільш довгострокову підтримку від НБУ українські банки можуть отримати в рамках залучення стабілізаційних кредитів: таке фінансування надається платоспроможному банку для підтримки ліквідності на термін до 90 днів. При цьому, загальний термін використання стабкредиту з урахуванням всіх продовжень може досягти 360 днів, а в разі реальної загрози стабільності роботи банку - 450 днів.

Як повідомлялося, на кінець квітня-2012 банки України все ще мали кошти стабілізаційних кредитів, наданих центральним банком України в кризовий період на 61 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua