Будівельний хаос у Києві триватиме до нового року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Будівельний хаос у Києві триватиме до нового року

Нерухомість
1907
Чотирирічна відсутність конкретних результатів у розробці нового Генплану столиці влаштовує практично всіх: і Попова, і городян.
Голова Київської адміністрації Олександр Попов доручив Інституту Генерального плану доопрацювати проект нового Генплану столиці до 1 грудня. При цьому тільки після повторної подачі документа в Головархітектури почнеться його громадське обговорення.
У середу в будівлі Подільської райадміністрації громадські слухання проекту вже проходили. Як вже писали "Комментарии", все закінчилося 40-хвилинною сваркою, після чого голова району Петро Матвієнко переніс засідання на невизначений термін. А потім аналогічні слухання в одному з найбільш проблемних щодо транспортної інфраструктури районів, - Деснянському, - вже скасували.
Взагалі, епопея з новим Генпланом почалася ще при Черновецькому. Рішення про його створення було схвалено міськрадою в 2008-му році з чітким зазначенням термінів затвердження - в 2010-му. Тим не менш, у призначений термін була затверджена лише Концепція документа. Сам же Генплан передбачали схвалити спочатку навесні, а потім і до кінця 2011-го. Але в грудні минулого року документ лише потрапив від розробника в Головархітектури, після чого почалася скандальна низка нарад і слухань. В Архітекторському середовищі взимку навіть подейкували, що Попов має намір звільнити начальника профільного Главку Сергія Целовальника. Формально - головному архітекторові Києва 25 січня виповнилося 60 років, але фактично, шепотілися в коридорах управління, це повинно було бути покаранням за провал розробки Генплану. Адже ще навесні 2011-го Президент зажадав схвалити документ до Нового року.
Найцікавіше, що дійсно швидке затвердження Генплану, за великим рахунком, нікому в столиці не потрібне. Воно не потрібне міській владі. Критика документа настільки велика, що форсування процесу його схвалення тільки нашкодить Попову та Партії регіонів, яка асоціюється з ним - як напередодні парламентських, так і київських виборів. Зате на обговоренні поліпшення транспортного сполучення, обмеження будівництва, збереження історичної спадщини та зелених зон можна заробити достатньо політичних балів. Саме через це питання про Генплан не буде прибрано з питань, що виносяться на міський референдум, який повинен пройти найближчим часом. Хоча нелогічно пропонувати киянам визначитися, чи підтримують вони базові проектні рішення нового Генплану, після того, як цей же Генплан відправили на доопрацювання.
Не потрібно затвердження Генплану і бізнесу. У центрі Києва, на островах, біля берегів Дніпра залишилося ще багато неосвоєних майданчиків. І, мабуть, забудовників не лякає обіцяний мораторій на виділення ділянок з 1 січня 2013-го в разі відсутності в населеному пункті Генплану, Детального плану території та зонінгу. Адже заборону цю вже подовжували на рік. А буквально напередодні дня Києва голова держави доніс до чиновників від архітектури недвозначне побажання: щоб житло для людей будувалося, мораторій необхідно зняти. І знімуть. Інакше не тягнув би Попов з подачею оновленого проекту Генплану в Головархітектури до 1 грудня. Кому, як не йому, розуміти, що за місяць просто неможливо провести громадське обговорення, затвердити на сесії Київради готовий документ, а також розробити та затвердити Детальні плани території і Плани зонування всього міста.
Але найпарадоксальніше не це. Насправді, і серед жителів столиці мало хто цікавиться Генпланом. У місті, в якому фактичне населення підходить до п'яти мільйонів людей, знайдеться, мабуть, з пару сотень активістів, які безпосередньо займаються проблемами містобудування, транспорту, екології. Активність всіх інших дуже рідко виходить за межі обговорень в соціальних мережах.
Досить красномовно це показує ситуація зі скандалом на Андріївському узвозі. Після галасливого та агресивного протесту проти знесення "історичних" корпусів швейної фабрики "Юність", забудовник, - ЕСТА-Холдинг, - до цих пір не може зібрати Громадсько-експертну раду, яка повинна була б контролювати процес забудови майданчика. З одного боку, пояснила "Комментариям" координатор проекту створення Громадсько-експертної ради Юлія Філоненко, це пов'язано з тим, що подібного роду ініціатива нова для України. Але, з іншого боку, очевидна відсутність активності з боку киян - але ж як шумів інтернет-простір після того, як в мережу потрапили перші фотографії знесених корпусів фабрики. "Загальна кількість тих, хто проголосував на сайті (за членів Ради - Ред.) це більше 300 осіб, близько 5% від кількості відвідувачів сайту - 7000 осіб з 1 червня (...) З одного боку, ми здивовані такою невеликою кількістю голосів, а, з іншого боку - нам приємно бачити в цьому списку імена відомих людей від культури, які не полінувалися прийти, прочитати досьє і проголосувати", - підсумувала Юлія Філоненко. І додала, що все-таки сподівається на збільшення відвідувачів і голосів з огляду на "розширення рекламної кампанії найближчим часом".
Тому, - і як би хто до цього не ставився, - залишається лише констатувати, що новий Генплан Києва до 2025 року став заручником, по-перше, політичної та грошової вигоди, а, по-друге, пасивності (або втоми) самих же киян.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас