Експерт: Дефіцит бюджету може перевищити 3% ВВП


Експерт: Дефіцит бюджету може перевищити 3% ВВП

Дефіцит бюджету може перевищити 3% ВВП, якщо уряд не вживе додаткових заходів щодо наповнення доходної частини бюджету або не обмежить витрати. Про це в коментарі UBR.UA розповіла головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Белан.

За її словами, зниження темпів зростання доходів держбюджету не стало несподіванкою на тлі уповільнення економічного зростання (темпи зростання реального ВВП знизилися в першому кварталі 2012 року до 2% з 4,7% в четвертому кварталі 2011 року) і відсутності додаткових заходів щодо наповнення дохідної частини. Темпи зростання витрат залишалися помірними на початку року (+13% в річному вирахуванні за підсумками чотирьох місяців 2012 року), але почали прискорюватися в травні в результаті ухвалених змін до держбюджету-2012, що збільшили витрати на 33 млрд. гривень (2,3% ВВП).

"За нашими оцінками, схвалене підвищення бюджетних витрат додасть близько 2 млрд. гривень до поточного рівня витрат в травні і 5-5,5 млрд. гривень щомісячно в червні-вересні, що становить близько 10% місячних витрат сектора держуправління, що прогнозувалися до підвищення. Незважаючи на це уряд не зазнавав проблем з фінансуванням дефіциту бюджету в травні через сезонне зростання надходжень від податку на прибуток. Проте потреби в фінансуванні, ймовірно, різко зросли в червні через типове для цього місяця зниження доходів і зростання соціальних витрат", - відзначає експерт.

Тому, з урахуванням місцевих бюджетів і Пенсійного фонду, касовий розрив бюджету сектора держуправління може досягти в червні 10-12 млрд. гривень. "При цьому не виключено, що річний дефіцит сектору держуправління перевищить наш поточний прогноз 43 млрд. грн. або 3% ВВП, якщо уряд не вживе додаткових заходів щодо наповнення доходної частини бюджету або не обмежить витрати", - повідомила Олена Белан.

Нагадаємо, за попередніми даними, доходи держбюджету України зросли за п'ять місяців 2012 року на 12% в річному вирахуванні до 101 млрд. гривень, знизивши темпи зростання, в порівнянні з 13% за підсумками чотирьох місяців 2012 року і 16% за перший квартал 2012 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua