0 800 307 555
0 800 307 555

Через два роки в Україні може зникнути чистий бензин


Через два роки в Україні може зникнути чистий бензин

Чистий бензин може повністю зникнути на АЗС України, якщо президент підпише закон, ухвалений сьогодні Верховною Радою. Закон, ініційований Кабміном, передбачає запровадження обов'язкового додавання біоетанолу в бензини з 2014 року.

Верховна Рада ввела обов'язкову норму про наявність біоетанолу в бензині на рівні 5% з 2014 року і 7% - з 2016 року.

За ухвалення в цілому запропонованого Кабінетом міністрів законопроекту № 10572-1 проголосувало 252 депутати за 226 мінімально необхідних.

Вміст 5% біоетанолу в бензині буде рекомендовано з 2013 року, а обов'язковий вміст біоетанолу в розмірі не менше 5% передбачається в 2014-2015 роках.

З 2016 року обов'язковий вміст біоетанолу в моторних бензинах має скласти не менше 7%.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, метою схвалення документа є створення сприятливих умов для розвитку виробництва та споживання альтернативних видів палива на території України, розвитку ринку моторного палива та посилення енергетичної незалежності України.

Вміст біоетанолу в бензинах моторних до 10% не вимагає переобладнання паливної системи автомобіля.

Нагадаємо, в листопаді 2011 року на той момент перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв доручив Міністерству аграрної політики і продовольства розробити програму перепрофілювання надлишкових потужностей спиртових заводів на випуск біоетанолу.

У квітні 2011 року Мінагрополітики ініціювало надання права виробляти біоетанол 16 спиртовим заводам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua