Законопроект про податок на розкіш знову відклали


Законопроект про податок на розкіш знову відклали

Керівник комітету Верховної Ради України з питань митної та податкової політики Віталій Хомутинник заявляє, що законопроект про податок на розкіш у першому читанні буде схвалений на наступному пленарному тижні, пише Інтерфакс-Україна.

"Я вважаю, що ми повинні схвалити в першому читанні на цій сесії... а в цілому він (закон) повинен бути схвалений на наступній сесії", - сказав Хомутинник в інтерв'ю журналістам в четвер в Києві.

Він зазначив, що якщо цей закон буде проголосований в парламенті, то вступить в силу з 1 січня 2013 року.

"Я вважаю, що якщо вводити новий податок (податок на розкіш) то він повинен працювати з 1 січня наступного року, щоб не розривати бюджетний рік, щоб люди могли планувати свої витрати", - сказав він.

Хомутинник також нагадав, що у Верховній Раді України зареєстровано 3 альтернативні законопроекти про оподаткування розкоші, серед яких і законопроект, розроблений Кабінетом міністрів України.

За словами Хомутинника, профільний комітет у середу розглядав дане питання.

"Ми вийшли на рішення - створити робочу групу з представників народних депутатів, авторів законопроекту, Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, Державної податкової служби, щоб до наступного пленарного тижня відпрацювати всі законопроекти і вийти на консолідовану пропозицію", - зазначив депутат.

Він також нагадав, що Кабінет міністрів України пропонує ввести податок на розкіш з нерухомості, що перевищує 200 кв. м на квартиру і більше 500 кв. м для будинків.

Кабінет міністрів України також пропонує брати податки за дорогі автомобілі, ювелірні прикраси, дорогі годинники, вироби з хутра.

Хомутинник відзначив, що кожна позиція запропонованого законопроекту буде розглядатися і "я не переконаний, що саме в такій версії може бути остаточно схвалена ця редакція".

Голова комітету також підкреслив, що не згоден з висновком представників Кабінету міністрів України, що податок на розкіш принесе до державного бюджету щорічно 500 млн грн.

"Я не переконаний в тому, що ці розрахунки відповідають дійсності", - сказав він, додавши, що в разі введення податку на розкіш до держбюджету може надійти кілька мільярдів гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua